Plotki

Touch ID już jest, czy zobaczymy Iris ID – skaner tęczówki?

Touch ID zmienił sposób interakcji człowieka z urządzeniem, z tego świetnie zaprojektowanego i wygodnego czytnika linii papilarnych korzystają miliony osób na całym świecie. Czy podobna rewolucja nastąpi po zaprezentowaniu Iris ID?

Według raportu DigiTimes, Apple zaprezentuje iPhone’a wyposażonego w skaner tęczówki w 2018 roku. Jest bardzo prawdopodobne, że główny konkurent Apple – Samsung pokaże wspomnianą technologię podczas premiery Galaxy Note 7.

Podobnie jak odcisk palca, każdy człowiek ma inną tęczówkę. Dzięki temu jest to kolejne, wysokiej jakości zabezpieczenie pozwalające jeszcze lepiej chronić nasze dane znajdujące się w telefonie. Istnieją problemy związane z niezawodnością tejże technologii, np. skaner słabo działa po zmroku lub kiedy użytkownik jest pod wpływem alkoholu. Warto zaznaczyć, że taki sposób odblokowywania urządzenia gwarantuje dostęp do telefonu bez kontaktu fizycznego, co w niektórych sytuacjach może być przydatne.

Warto podkreślić, że są to tylko plotki, jednakże bardzo prawdopodobne wydaje się zamieszczenie tego typu zabezpieczenia w przyszłych modelach iPhone’a. Jeżeli Apple będzie długo zwlekać z wprowadzeniem tej technologii to jest to spowodowane raczej obejściem wszelkich problemów i dopracowaniem funkcji tak aby działała niezawodnie w każdych warunkach. Zapewne za pomocą Iris ID możliwe będzie dokonywanie płatności przy wykorzystaniu usługi Apple Pay.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top