Informacje i nowości

Wywiad ze współorganizatorką konferencji Mobiconf. Polecamy!

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem, którego dla czytelników AppleCenter udzieliła współorganizatorka konferencji Mobiconf – Agnieszka Gawron.

1. Kto jest pomysłodawcą konferencji Mobiconf oraz skąd pomysł na tego typu imprezę?

Początki konferencji to rok 2014. Radosław Holewa, CTO w Miquido, dostrzegł, że na rynku brakuje wydarzenia dla programistów, grafików czy testerów oprogramowania tworzących aplikacje mobilne. Konferencja już wtedy została ukierunkowana na wysoki poziom prezentacji i wymagających odbiorców. Organizacja konferencji miała także jeszcze jedno uzasadnienie – doświadczenie firmy Miquido (www.miquido.com), lidera w branży, który zrealizował już ponad 90 projektów aplikacji mobilnych.

2. Czym jest konferencja Mobiconf i jaki jest jej cel?

Mobiconf to przede wszystkim międzynarodowe, dwudniowe wydarzenie poświęcone aplikacjom mobilnym, UI i UX, bezpieczeństwu oraz efektywnemu zarządzaniu. Cel jest bardzo prosty – podnoszenie kwalifikacji i uczenie się od najlepszych specjalistów z całego świata. Prelegenci i uczestnicy konferencji często podkreślają, że temu wydarzeniu towarzyszy niezwykła atmosfera, brak barier. A można byłoby się ich spodziewać patrząc na listę gości.

3. Z perspektywy czasu jest to już kolejna tego typu impreza. Czy może Pani wymienić kilka ważnych osobistości, które zaszczyciły swoją obecnością konferencję oraz wspomnieć o ciekawych sytuacjach, które miały miejsce w poprzednich latach?

Hmm wymienienie kilku osób może być trudne, ponieważ co roku mamy wielu, bardzo wielu cenionych specjalistów. Na Mobiconf 2015 największe emocje wzbudziło pojawienie się Kevina Goldsmitha i Johna Sundella ze Spotify oraz Vitaliego Friedmana – guru związanego ze Smashing Magazine.
Ten rok zapowiada się równie dobrze. Będą z nami Mark Allison, Kevlin Henney, David Low (Skyscanner), Anastasiia Voitova (Stanfy), Pedro Piñera Buendia (SoundCloud), Cèsar Valiente (Microsoft) i ponownie John Sundell, zatem, kto nie miał okazji poznać go osobiście rok temu może to nadrobić. Zapraszam oczywiście na stronę z całą listą prelegentów i tematów: http://2016.mobiconf.org/speakers.

Co do zabawnych sytuacji – najwięcej takich momentów jest na imprezie w tramwaju. W tym roku również zwiedzimy Kraków w ten sposób, ale tym razem w towarzystwie…Gwiezdnych Wojen. Więcej niestety nie mogę zdradzić 🙂

4. Jakie atrakcje czekają na uczestników w tym roku?

Staramy się trzymać stałych, sprawdzonych elementów. Na pewno na uczestników będą czekały ciekawe keynote’y prowadzone przez Davida Lowa oraz Kevlina Henneya. Następnie rozpoczną się prezentacje, use case’y na trzech ścieżkach tematycznych, a pod koniec pierwszego dnia spotykamy się na imprezie w tramwaju. Drugi dzień konferencji zawsze zaczyna się nieco później, ale jest równie intensywny. Podczas tych dwóch dni jest wiele momentów, w których można porozmawiać czy wymienić się kontaktami.

5. Dla jakiej grupy osób jest kierowane wspomniane wydarzenie?

Od trzech lat przyjeżdżają na Mobiconfa programiści iOS, Android, Java, testerzy oprogramowania, specjaliści UI, UX i managerowie. Pośród uczestników są także studenci kierunków informatycznych, pracownicy firm (IT, bankowość, e-commerce), którzy chcą poszerzać wiedzę i lepiej zrozumieć świat aplikacji mobilnych.

6. Czy absolutnie każdy uczestnik będzie miał możliwość przywitania się/porozmawiania z wybranym przez niego developerem (prelegentem)?

Zdecydowanie tak! Mobiconf to czas integracji, poznawania nowych ludzi, wymiany doświadczeń. Na przerwach, podczas obiadu czy wieczorem podczas imprezy – okazji do rozmowy jest wiele 🙂

7.  Jaką wartościową wiedzę wyniosą uczestnicy z tego wydarzenia?

Na pewno uczestnicy otrzymują cały pakiet informacji popartych doświadczeniem prelegentów, w takich obszarach jak: wyzwania w tworzeniu aplikacji mobilnych, bezpieczeństwo danych, frameworki. Sporo uwagi będzie poświęcone UI, UX, nowością także będzie motion design. Bardzo często uczestnicy przyjeżdżają z jakimś problemem, a po Mobiconfie wyjeżdżają z gotowym rozwiązaniem.

8. Gdzie i kiedy odbędzie się impreza, jak długo potrwa, oraz jakie warunki należy spełnić aby w niej uczestniczyć?

Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 października w Krakowie. Tylko do 18 września będzie można kupić bilety na konferencję, zatem czasu zostało coraz mniej. Rejestracji można dokonać na stronie wydarzenia: http://2016.mobiconf.org/registration.

9. Czy jest coś co chce Pani dodać od siebie?

Z perspektywy organizatora jestem dumna, że przez trzy lata udało nam się tyle zrobić. Mobiconf to jedna z największych konferencji w CEE, porównywana rangą do WWDC. Po prostu trzeba przyjechać i to zobaczyć. Do zobaczenia!

jpg

Agnieszka Gawron – Marketing Communications Specialist w Miquido, współorganizatorka konferencji Mobiconf.

Więcej informacji związanych z powyższym wydarzeniem znajdziesz na stronie AppleCenter –  Mobiconf – informacje o konferencji.

Komentarze
To Top