Koncepty i wizualizacje

Ciekawe koncepty systemowych funkcji polskiego pochodzenia

Prawie trzy miesiące temu napisałem artykuł o koncepcie panelu dotykowego OLED mającego polskie korzenie. Dzisiaj zaprezentuję Tobie świetne rozwiązania, które przedstawił autor wspomnianego panelu dotykowego OLED.

Poniższy materiał wideo ukazuje m.in.:

  • Nowe możliwości asystentki głosowej, mogącej pracować jednocześnie w oparciu o czas i geolokalizację, wyświetlając tym samym przydatne w danej chwili funkcje oraz informacje. Siri byłaby w stanie analizować pocztę oraz kalendarz powiadamiając użytkownika o potencjalnych konfliktach (np. nałożonych dwóch spotkaniach na siebie).
  • Świetnym pomysłem jest ulepszenie funkcji Continuity – komputer automatycznie wyciszy muzykę, kiedy zadzwoni telefon.
  • Kiedy konsultant wreszcie odbierze, Siri powiadomi go, że właśnie powiadamia Ciebie, tym samym prosząc go o chwilkę cierpliwości zanim użytkownik z powrotem sięgnie po telefon.
  • Tryb dziecięcy – po jego uruchomieniu wyłączą się niektóre programy a nieodpowiednie dla dziecka witryny czy zakładki będą niedostępne.
  • Potrząśnij aby wykonać telefon (z domyślnie uruchomionym trybem głośnomówiącym) do mamy w razie nagłego wypadku.
  • Cień rzucany przez Apple Pencil jest generowany na ekranie iPada.
  • I wiele, wiele więcej.

Komentarz samego autora (Łukasza Majera) w sprawie tegoż artykułu:

„Tworząc film miałem podstawowe założenie, by nie proponować niczego, co nie jest dziś łatwo osiągalne przy obecnych technologiach. To co zrobiłem to tylko złożenie w jedną całość obecnych technologii, które aż proszą się o kolejne zastosowania. Jest ogromne pole do udoskonaleń w zakresie użytkowania urządzeń (komputerów / tabletów) niekoniecznie bazując na stałym rozwoju technologii, w szczególności sprzętu. Dużo jest jeszcze do osiągnięcia pod kątem ergonomii, pod warunkiem ciągłego myślenia „w skórze użytkownika”, chęci rzeczywistego ułatwienia ludziom ich codziennych zadań i rozwiązania problemów. To wymaga uważnej obserwacji, a pewnie nawet swoistej wrażliwości na innych ludzi… Co do wykonalności zaprezentowanych elementów to mogę ręczyć – pracuję w branży związanej z oprogramowaniem od wielu lat, wszystko co pokazałem, nawet SIRI która pomoże w telefonach do „call center” jest dziś dość łatwo osiągalna”.

Zachęcam do obejrzenia poniższego filmu. Podpowiem, że w pewnym momencie autor zasypuje nas dużą dawką pozytywnego humoru 🙂

Komentarze
To Top