Naszymi oczami

iPhone 5s i iOS 10 – wrażenia

Jak obiecałem, tak zrobiłem i opisałem w niniejszym artykule moje wrażenia związane z najnowszym systemem, którego zainstalowałem na trzyletnim telefonie jakim jest iPhone 5s.

Po pierwsze. Czy warto zaktualizować system do iOS 10? To jest trudne pytanie i zależy od tego co jest ważne dla Ciebie.

Nowymi funkcjami w iMessage ekscytowałem się jakąś godzinę po zainstalowaniu najnowszego systemu, ale dzisiaj już wszystko jest po staremu a moje konwersacje wyglądają tak samo jak przed aktualizacją.

Ulepszona aplikacja Mapy. Wolę Mapy od Google, tak więc ten aspekt mnie nie dotyczy. Ale doceniam rozwój tejże usługi.

Muzyka w nowej kompozycji. Również mnie nie dotyczy, ponieważ korzystam ze Spotify. Jednakże osoby, które wybrały usługę od Apple bardzo sobie chwalą nową odsłonę aplikacji.

Aplikacja Dom. Jeżeli posiadasz inteligentne akcesoria w swoim domu, którymi możesz zdalnie sterować, zapewne będzie to dla Ciebie bardzo istotny program. Ja póki co nie posiadam takich bajerów, więc aplikację wrzuciłem do folderu Dodatkowe i niech czeka na odpowiedni moment.

Ulepszona aplikacja Zdjęcia, mam tutaj na myśli nową funkcję, jaką są wspomnienia. Nie przechowuję zdjęć w telefonie ze względu na odpowiednie do tego miejsce, jakim jest chmura oraz małą pojemność pamięci wbudowanej w iPhone’ie. Dlatego na chwilę obecną nie prędko skorzystam z tej możliwości.

Funkcji Pora spać również nie testowałem. Nie będzie mi jakiś kawałek metalu mówił o której mam iść spać, tym bardziej, że sam potrafię o siebie zadbać. Wyobraźcie sobie, że jesteście na randce albo w klubie. Bawicie się dobrze aż tu nagle telefon dzwoni abyś położył się do spania…

Po drugie. Stabilność, niezawodność oraz pobór energii.

System jest troszkę wolniejszy (ale przyzwyczaiłem się już do niego, dlatego nie odczuwam już negatywnych zmian) i widać gdzieniegdzie małe szarpnięcia (większość z nich pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu aplikacji czy wywołaniu jakiejś usługi).

Największe przycięcia spotkać można przy odpowiadaniu na wiadomość z poziomu baneru.

Warto dodać, że system jeszcze ani razu się nie zawiesił a aplikacje nigdy się nie wysypały. Pod tym względem iOS 10 jest niezawodny.

Pobór energii jest bardzo ważną kwestią. Obecnie nie jestem w stanie znaleźć przyczyny – co i w jaki sposób tak bardzo drenuje baterię. Ostrzegam, jeżeli zależy tobie na długim czasie pracy na jednym naładowaniu, lepiej pozostań na iOS 9.3.5. Po kilku dniach użytkowania miarka się przebrała i zdecydowałem, że zaopatrzę się w pokrowiec z wbudowaną baterią.

Na koniec jeszcze jedna rada ode mnie. Póki nie wyjdzie przynajmniej kilka poprawek, nie polecam instalowania tego systemu na iPhone’ie 5. Jednakże jestem ciekawy zdania osób, które już to zrobiły.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to zapraszam do zadawania ich w komentarzach 🙂

Komentarze
To Top