Bez kategorii

Apple Pay w Polsce – Potwierdzone? [UPDATE]

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o dość ciekawym przypadku który wydarzył się na Twitterze – parę polskich banków zapytanych o współpracę z Apple na temat Apple Pay, nie zaprzeczyło. Dzisiaj, wygląda na to, że mamy kolejne przebłyski świadczące o wprowadzaniu usługi do Polski. Dało ją samo Apple.

Mianowicie. Wszystko zaczęło się dziś po południu. Jeden z użytkowników Twittera podesłał mi coś takiego:

Nie kryłem zaskoczenia. Szczególnie, że zadbano o takie szczegóły jak np. Polska waluta wyświetlana w Touch Barze. Przyjrzyjcie się.

Później, znajomi podsyłali mi same ciekawe rzeczy. Na przykład. Gdy wejdzie się w ustawienia Safari, to można dostrzec ciekawą opcję:

img_3899

Tak, jak widać, pojawiła się opcja powiązana z Apple Pay. Która de facto powinna być ukryta. Przypominam, mój iPhone, jak i iPhone’y znajomych pracowały na polskim Apple ID oraz polskim regionie.  Dodatkowo, niektórym pojawiła się zakładka „Wallet i Apple Pay”. Tyle że po wejściu i próbie uruchomienia kreatora zaskakiwał błąd.

img_3900

Takie zachowanie urządzeń nie dawało mi spokoju. Więc, około godziny temu, przeglądając stronę Apple postanowiłem kontrolnie sprawdzić, czy przypadkiem coś się nie zmienia w sprawie Apple Pay. Wszystko w końcu wskazywało dzisiaj że premiera to już kwestia może nawet godzin. Wchodzę na podstronę Apple Pay. Niestety, zaskakuje mnie komunikat, że nie znaleziono strony. Co jakiś czas wchodziłem ponownie, sprawdzałem, aż nagle pomyślałem, że śnię, albo coś nieświeżego zjadłem. Jednak to nie była fikcja:

zrzut-ekranu-2016-12-14-o-21-19-30

Apple Pay ma swoją zakładkę w Polsce. Jedyne co mnie zastanawia to obrazki użyte na stronie. Żaden iPhone czy zegarek nie posiada polskiego interfejsu ani nie ma karty polskiego banku.

zrzut-ekranu-2016-12-14-o-21-20-37

Ale jak widać, każdy tekst jest przetłumaczony. A zazwyczaj obrazki przedstawiające urządzenia na polskiej stronie nie przedstawiały polskiego interfejsu. Dodatkowo, udało mi się też przechwycić podstronę na której można było obejrzeć, gdzie działa Apple Pay. Lista jest niestety dość uboga, ale znalazły się takie marki jak Starbucks, McDonald’s czy Piotr i Paweł:

zrzut-ekranu-2016-12-14-o-22-13-55

Niestety, na chwilę obecną link do strony Apple Pay jest znowu wyłączony i nie da się do niego dostać. Trzymajmy kciuki, żeby można było ją ujrzeć ponownie, tym razem jako wszyscy.

EDIT: 14.12.2016 23:15

Na odzew czytelników nie musieliśmy długo czekać. Dzięki!

EDIT: 15.12.2015 6:40

Przez noc na prawdę dużo się działo. Ta oto sytuacja uzyskała międzynarodowy rozgłos. Jak nietrudno zauważyć, większość obecnie podaje, że jest to dobrze wykonany fake. Jesteśmy w stanie temu zaprzeczyć. Nie należy od razu tak twierdzić – Apple mogło dokonywać innych spraw związanych z Apple Pay, w tym na przykład testować szablon strony, sprawdzając zgodność treści itp. Artykuł ten przedstawia w 100% autentyczne sytuacje – mogę potwierdzić że na chwilę udało się załadować polską stronę Apple Pay, jak i również potwierdzić prawdziwość zdarzeń, które zostały podane na początku artykułu.

Czy to wszystko oznacza że Apple Pay będzie w Polsce? Wszystkie znaki przedstawione w artykule wskazują że to już kwestia kilku godzin, dni, może tygodni. Oficjalnie – Apple Pay w Polsce jeszcze nie funkcjonuje.

Komentarze
To Top