Gry na iOS i OS X

Puzzle Craft – najnowsza gra od Chillingo

Patrząc przez okno na ponury świat wijący się wśród mknących przechodniów, wpadłem na genialny pomysł. A może by tak poprawić sobie humor i pogrzebać w nowościach? I to był strzał w dziesiątkę, ponieważ znalazłem coś w rodzaju miodu na serce i relanium na nerwy. Puzzle Craft, bo o tym mowa, doprowadził do rozładowania mojej baterii w iPadzie. Chłopaki z polskiego studia Ars Thanea Games odwalili kawał dobrej roboty, dzięki czemu otrzymaliśmy świetną grę, do tego po polsku. Gra została wydana przez firmę Chillingo

Odpalamy aplikację i pierwsze co jesteśmy godni ujrzeć to widok ekranu startowego. Możemy go porównać do uczucia, jakie towarzyszy nam, gdy chłodzący balsam po opalaniu spływa po naszych plecach, które odbyły ośmiogodzinną kąpiel słoneczną. Po pierwszych achach i ochach wpisujemy nazwę miasta i zaczynamy. Rysunkowe ludziki opowiadają nam co nie co z fabuły i uczą nas podstaw gry, a także objaśniają całe menu. I tutaj dowiadujemy się ciekawej rzeczy, a mianowicie człon nazwy gry, czyli „Puzzle”, określa nam sposób zdobywania pokarmu i surowców. W puzzle gramy w dwóch miejscach. Są nimi, pole – na którym zbieramy głównie jedzenie, oraz kopalnia, którą wypełniają różnego rodzaju surowce. Według mnie to bardzo dobre rozwiązanie, aby urozmaicić grę i uzależnić rozrywkę jeszcze bardziej od decyzji gracza. A na czym dokładnie to polega? To już musicie sprawdzić sami.

Aby ułatwiać sobie zbiory, twórcy gry dali nam możliwość tworzenia wielu przydatnych nam narzędzi. Przykładowo zamiast ręcznie zbierać trawę z pola, kupujemy grabki i robimy to jednym dotknięciem. Należy wspomnieć, że jedzenie jest jedyną rzeczą jaka jest potrzebna do pracy w kopalni. Wraz z rozwojem naszej wioski, liczba narzędzi wzrasta.

Jeżeli chodzi o rozbudowę wioski, sprawa jest dość złożona. Możemy poprzez budowanie domów, zwiększać populację i zatrudniać nowych ludzi do konkretnych zadań, co usprawnia naszą gospodarkę. Do ważnych rzeczy należy też decydowanie o wznoszonych budowlach. Niektóre z nich przyśpieszają rozwój miasteczka, natomiast inne stymulują ekonomię. Ważną rzeczą jest również targ, na którym możemy sprzedać co tylko nam się podoba, a za zarobione złoto wznieść szybko budynek nie tracąc surowców, bądź zakupić akurat brakujące dobra.

To tyle z ważnych informacji o grze. Nie chce zdradzać wszystkich szczegółów, a jest ich dużo. Najlepiej samemu odkrywać poszczególne zakamarki gry. Grę polecam wszystkim z tego względu że jest uniwersalna. Każdy znajdzie coś dla siebie a rozrywka umili wolny czas.

[appstore id=489178757]

Komentarze
To Top