Gry na iOS i OS X

City of Secrets+

City of Secrets+ (Aidem Media) - iOS

Aidem Media to polskie studio zajmujące się przede wszystkim produkcją gier komputerowych i programów edukacyjnych dla dzieci. Od jakiegoś czasu ich gry możemy znaleźć także w sklepie z aplikacjami na urządzenia mobilne Apple’a. Gra, którą dziś opiszę, miała swoją premierę na urządzeniach z iOSem już dosyć dawno, ale uważam, że jest to jedna z najlepszych polskich gier, jakie trafiły do AppStore’a i warto, aby wzmianka o tym tytule znalazła się w naszym portalu.

City of Secrets+, to aplikacja uniwersalna, działająca na wszystkich urządzeniach z systemem iOS, ale to co najważniejsze, to to, że posiada ona polską wersję językową. Oprócz polskich napisów (co zobaczycie na screenshotach), wszystkie dialogi w grze czytane są przez aktorów, w języku polskim.

Głównymi bohaterami gry są: na pewno wszystkim dobrze znany (a przynajmniej tym nieco starszym czytelnikom) pies Reksio i jego przyjaciel Kret Kretes. Od razu zaznaczę tutaj, że pomimo tej bajkowej oprawy, gra wcale nie jest przewidziana wyłącznie dla dzieci, a wręcz przeciwnie, myślę że najwięcej zabawy doświadczą Ci nieco starsi odbiorcy 😉

Nasza przygoda zaczyna się od krótkiego wprowadzenia połączonego z samouczkiem. Dowiadujemy się tutaj najważniejszych rzeczy m.in. o tym, jak poruszać się po interfejsie gry, co swoją drogą jest wyjątkowo proste i na pewno nikomu nie przysporzy problemów. Tutaj też Reksio, którym się poruszamy, wpada w poważne tarapaty i rozpoczyna się właściwa część gry, kiedy to Kret Kretes wyrusza na ratunek swojego przyjaciela.

City of Secrets to gra przygodowa point & click. Przyjdzie nam w niej stawić czoło wielu zadaniom, które tak jak i fabuła, są ciekawe i urozmaicone. Czasem będzie trzeba trochę pomyśleć, coś zapamiętać, poszukać, skojarzyć. Nie braknie też zadań typowo zręcznościowych, ponieważ w grze pojawiają się mini-gry. Np. jednym z zadań naszego bohatera będzie pomoc w sortowaniu śmieci, co będziemy robić wykorzystując akcelerometr w naszym telefonie, bądź tablecie.

Na wielką pochwałę zasługuje cała oprawa audio-wizualna Miasta SeKretów. Zarówno grafika, jak i dźwięk, stoją na naprawdę wysokim poziomie. Lokacje, które będziemy zwiedzać, są dopracowane w najmniejszych szczegółach, a dźwięki które słyszymy doskonale oddają klimat miejsc, w których przyjdzie nam się znaleźć.

Kolejne brawa należą się osobom odpowiedzialnym za fabułę i dialogi. W grze możemy porozmawiać z wieloma postaciami. Każda z nich jest bardzo charakterystyczna, a dialogi są pełne humoru (co możecie zobaczyć czytając fragmenty wypowiedzi widoczne na screenshotach) i na pewno słuchając kwestii wypowiadanych przez Kretesa na Waszych twarzach niejeden raz zagości szeroki uśmiech :).

Podsumowując, City of Secrets w wersji „+” to gra, którą warto nabyć. Gra nie należy do najtańszych, ale uważam, że jak najbardziej jest warta swojej ceny. Jeśli jeszcze w nią nie graliście, serdecznie zapraszam jak najszybciej do AppStore’a, zwłaszcza, że przygotowywany jest już sequel Miasta Sekretów (zobacz zapowiedź City of Secrets 2).

[appstore id=488542403]

 


KONKURS

A teraz najprzyjemniejsza część tej recenzji 🙂 Dzięki uprzejmości firmy Aidem Media mamy dla Was jeszcze dwa kody prezentowe (były 3, ale jeden wręczyliśmy już na FB z okazji pół tysiąca fanów 😉 ), dzięki którym grę City of Secrets+ będziecie mogli pobrać całkowicie za darmo.

Aby zdobyć kod po prostu napisz na dole, w komentarzu, dlaczego podoba Ci się City of Secrets i dlaczego właśnie Ty powinieneś otrzymać kod 🙂

W poniedziałek (20.08.2012) po południu nagrodzimy 2 autorów najciekawszych według nas komentarzy. Zapraszamy do zabawy! 🙂

Konkurs został zakończony. Wyniki w komentarzu 🙂

Komentarze
To Top