Gry na iOS i OS X

Reiner Knizia’s Deck Buster

Siedząc dziś wieczorem przy kominku, popijając whiskey i paląc tłuste kubańskie cygaro zawinięte przez grube uda latynoski, naszła mnie ochota na grę w pokera. Niestety, byłem sam, a do tego straciłem ostatni grosz na używki. W tym samym momencie spostrzegłem na stoliku nieopodal, śmiejącego się do mnie iPada. No i cóż mógłbym zrobić innego jak nie odwiedzić AppStore’a i poszukać czegoś co zaspokoi moją potrzebę – no i znalazłem – dzieło Aidem Media zatytułowane Reiner Knizia’s Decku Buster.

Gra prosta, ładna i przyjemna. Sprawiająca wiele radości, a do tego odprężająca i ciekawa. Chciało by się powiedzieć – poker na jednego do kwadratu. Otóż, mamy talię oraz trzy rzędy, z których na każdym możemy ułożyć po pięć kart. Ciągniemy po jednej karcie i lokujemy ją w wybranym przez nas rzędzie tak, aby ułożyć jedną z kombinacji pokerowych. Za każdą ułożoną kombinację otrzymujemy punkty i dodatkowe karty do talii. Gra kończy się wraz z ostatnią kartą jaką mamy do dyspozycji. Istnieją dwa tryby gry. Jeden z talią 32 kart (od 7 do asa), a drugi z 52 kartami (od 2 do asa). Ta druga różni się po prostu tym, że każda z karcianych dwójek jest dziką kartą – oznacza to, że zastępuje ona najbardziej korzystną dla nas kartę w rzędzie, tworząc najlepszą kombinację.

Warto również wspomnieć o muzyce, która idealnie odwzorowuje klimat pokera – dzięki niej, gra koi emocje i nerwy. Idealna po stresującej pracy bądź po rozmowie z szefem.

Warto zaznaczyć, że twórcą właśnie takiego sposobu gry w pokera jest nijaki Reiner Knizia, którego nazwisko widnieje w tytule gry. To niemiecki projektant gier planszowych, bardzo ceniony w tym środowisku. Jest autorem około 200 tytułów.

Dla kogo? Na pewno dla fanatyków i miłośników pokera. Będą oni mogli wykazać się tutaj swoimi umiejętnościami i strategią. Dzięki przejrzystej instrukcji amatorzy, a także osoby nie mające nigdy styczności z pokerem, będą w stanie poznać tajniki tej gry i nauczyć się jej podstaw.

Aplikacja jest uniwersalna i działa na wszystkich urządzeniach z iOS 3.1.3 bądź wyższym.

[appstore id=498927502] [appstore id=511263325]

Komentarze
To Top