Gry na iOS i OS X

BMX Jam – gra polskiego studia Vivid Games

BMX Jam to gra wydana przez polskie studio Vivid Games z Bydgoszczy. Zanim opiszę grę, przeczytajcie co mówi o niej Remigiusz Kościelny – prezes firmy:

Zgodnie z zapowiedziami wypuszczamy na rynek kolejny w tym roku tytuł. W ostatniej fazie produkcji podjęliśmy decyzję, aby poświęcić dodatkowy czas na dopracowanie i dodanie obsługi nowego systemu operacyjnego iOS6 oraz iPhone 5 już od dnia premiery. W związku z tym liczymy na spore zainteresowanie nową produkcją.

Niezwykle ważne jest, że oprócz swobody, która pozwala graczom na wykonywanie efektownych tricków, mają oni możliwość rozgrywki on-line, aby mogli dzielić się zabawą w BMX Jam ze znajomymi. Funkcje społecznościowe, w tym możliwość zapraszania do wspólnej zabawy znajomych z Facebooka, to obecnie jeden z kluczowych trendów obserwowany we wszystkich światowych produkcjach.

Jak sama nazwa wskazuje w grze będziemy jeździć na BMXie. W tym momencie do naszej dyspozycji oddanych zostało 60 poziomów, podzielonych na cztery lokalizacje: San Francisco, Beijing, Sydney i Rio, z których każda posiada swoją specyfikę. Producent zapowiada, że wraz z aktualizacjami gra zostanie wzbogacona o nowe dodatki i levele. Nasze zadanie w grze jest proste – musimy dojechać do mety w jak najkrótszym czasie, zbierając po drodze jak najwięcej gwiazdek. Gra niejednokrotnie wymaga od nas dużego refleksu i szybko okazuje się, że teoretycznie proste zadanie w praktyce nie jest już tak łatwe do wykonania, ponieważ, jak we wszystkich tego typu grach, musimy uważać na przeszkody, których na torze nie brakuje. Jedne mogą nas spowolnić, inne doprowadzić do poważniejszego wypadku. Jeśli takowy nastąpi, jazdę rozpoczniemy od ostatniego checkpointu.

Ponadto w grze, oprócz zwykłej, „grzecznej” jazdy, możemy wykonywać liczne triki i ewolucje.

BMX Jam motywuje nas do ponownego pokonywania tych samych leveli – ścigamy się wtedy z naszym „duchem” i pobijamy własne rekordy. Dzięki temu możemy też zdobyć dodatkowe punkty. Oprócz tego, gra oferuje nam różne zadania do wykonania. Dzięki ich wykonywaniu możemy awansować na kolejne poziomy. Zdobycie poziomu 10 odblokuje nam dodatkową opcję, którą producent określa jako śmiertelnie szybka minigra „Beczka”. Niestety nie mogę o niej napisać nic więcej, ponieważ w chwili pisania tego tekstu nie udało mi się jej jeszcze odblokować ;).

Istotnym elementem BMX Jam są funkcje społecznościowe. Po zalogowaniu się za pośrednictwem facebooka, gra oferuje możliwość gry online – ścigamy się wtedy z „duchami” innych użytkowników. Funkcja ciekawa i zdecydowania mocno urozmaicająca rozgrywkę. Ponadto możemy stawiać innym graczom wyzwania, obejrzeć rankingi, itd.

Jak już jesteśmy przy Facebooku… Gra zachęca nas do umożliwienie jej dostępu do naszego profilu (pytanie znane i przez wielu znienawidzone 😉 ), co ma dać nam możliwość dostępu do wszystkich jej funkcjonalności. W ten sposób szybko mój profil został „wzbogacony” o album ze zdjęciami z gry online. Oczywiście w jakiś sposób sam pozwoliłem na to aplikacji, jednak warto na to uważać, jeśli nie lubicie, aby aplikacja publikowała coś za Was, automatycznie.

Na koniec kilka słów podsumowania…

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem BMX Jam, gra wydawała się dosyć niepozorna i mało interesująca. Jednak kiedy zacząłem w nią grać, rozgrywka okazała się całkiem przyjemna, a gra zaczęła mnie coraz bardziej wciągać. Myślę, że warto się na nią skusić i wypróbować, zwłaszcza, że cena jest bardzo przystępna.

Osobiście cieszę się, że AppStore wzbogaca się o coraz więcej polskich produkcji, jednak bardzo nie podoba mi się, kiedy polscy producenci wydają gry wyłącznie w języku angielskim. Oczywiście gra jest bardzo prosta w swych założeniach i każdy, nawet kompletnie nie znający angielskiego, spokojnie sobie poradzi z jej obsługą, jednak myślę, że każdemu graczowi z Polski byłoby miło zobaczyć ojczysty język w polskiej grze. W przypadku polskich produkcji, zawsze uważam to za minus i odejmuję z tego powodu pół gwiazdki w ogólnej ocenie. Z niecierpliwością czekam także na inne gry Vivid Games, a szczególnie na zapowiadane Real Boxing ;).

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny trailer, a jeszcze niżej znajdziecie link do gry w AppStore. Dzięki uprzejmości studia Vivid Games mamy dla Was kod pozwalający na bezpłatne pobranie gry. Znajdziecie go w komentarzu do artykułu.

[youtube id=”rBBp5NZqoxc” width=”600″ height=”350″]

Gra jest uniwersalna – działa na wszystkich urządzeniach z iOS.

[appstore id=534473005]

Komentarze
To Top