Gry na iOS i OS X

Sleepwalker’s Journey – bajkowa platformówka 11 bit studios

11 bit studios to firma znana przede wszystkim z gry Anomaly Warzone Earth. Firma pracuje obecnie nad drugą częścią hitu, tj. Anomaly Korea (zobacz zapowiedź). Jak widać studio nie próżnuje. Mało tego, w tym czasie pracuje także nad innymi tytułami i tym sposobem nie tak dawno do AppStore trafiła gra Funky Smugglers (przeczytaj recenzję), a kilka dni temu ich najnowszy tytuł – Sleepwalker’s Journey.


Sleepwalker’s Journey to gra platformowa, której bohaterem jest Moonboy. Został on zdmuchnięty ze swojego łóżka poprzez księżycowe kichnięcie. Teraz potrzebuje naszej pomocy, aby bezpiecznie wrócić pod pierzynkę i snuć tam swoje senne marzenia.

Nietypowość gry polega na tym, że to nie my sterujemy bohaterem. On, lunatykując, podąża prosto przed siebie. Naszym zadaniem natomiast jest usuwanie przeszkód, używanie wind, wiatraków w taki sposób, aby Moonboy przebył drogę bezpiecznie, najlepiej w wyznaczonym czasie, zbierając po drodze wszystkie gwiazdki i księżyce. Proste? Na początku owszem, jednak każdy kolejny poziom stawia przed nami coraz większe wyzwania i zdobycie największej ilości punktów nie jest w cale takie łatwe. Musimy więc wysilić nasze szare komórki i szybko reagować, aby nasz lunatykujący bohater nie wpadł w przepaść lub nie zderzył się z przeszkodą. Pomimo, że motywem przewodnim gry jest sen, autorzy zadbali o to, aby nie dać nam zasnąć z nudów 🙂

Jak dowiedzieliśmy się od chłopaków z 11 bit studios gra jest nietypowa jeszcze pod jednym względem. Otóż w jej projektowanie duży wkład miały ich żony, siostry, dziewczyny i córki, jako że gra bardzo przypadła do gustu płci pięknej 🙂

W chwili obecnej do naszej dyspozycji zostały oddane 3 światy, z których każdy zawiera 15 poziomów. Kolejne poziomy pojawią się wraz z aktualizacjami. W grze, olbrzymi nacisk położono na stronę audiowizualną. Jest ona po prostu rewelacyjna! Głównym grafikiem jest Sławek Fedorczuk, który jak się dowiedzieliśmy, przygotował tysiące konceptów, które ostatecznie wyewoluowały w to, co możemy zobaczyć w grze. Grafika jest bajkowa, bardzo klimatyczna, a wszystkiemu towarzyszy piękna, nastrojowa muzyka. Efekt jest po prostu wspaniały.

Gra Sleepwalker’s Journey to wspaniała podróż po świecie snu i marzeń. Gra na prawdę mocno wciąga, a sposób w jaki została wykonana zasługuje na duże brawa i maksymalną ocenę. Serdecznie polecamy!

[youtube id=”Wo3T8JUYKms” width=”600″ height=”350″]

Jedynym minusem gry jest to, że aplikacja nie jest uniwersalna. Mamy zatem odrębną wersję na iPhone’a, oraz iPada. Na szczęście zostały też przygotowane darmowe wersje demo. Jeśli jeszcze wahacie się przed zakupem, koniecznie je przetestujcie.

[appstore id=571292464][appstore id=564136230][appstore id=571295840][appstore id=571291096]

Komentarze
To Top