Informacje i nowości

iOS zdominował ruch w sklepach internetowych podczas Czarnego Piątku

iOS schopping

iOS schopping

IBM opublikował raport pokazujący, z jakich mobilnych urządzeń najchętniej korzystali Amerykanie, podczas internetowych zakupów w czasie ostatniego świątecznego, długiego weekendu w USA (w miniony czwartek obchodzone było Święto Dziękczynienia, natomiast kolejny dzień to tzw. Black Friday – dzień wyprzedaży i promocji rozpoczynający sezon świątecznych zakupów). W tym roku z urządzeń mobilnych podczas zakupów internetowych skorzystało aż 24% użytkowników. W roku 2011 było to tylko 14,3%.

Okazuje się, że system iOS był zdecydowanym liderem i całkowicie zdominował ruch w sklepach internetowych, jeśli chodzi o urządzenia mobilne.

W zestawieniu wszystkich urządzeń mobilnych iPad wygenerował ruch 9,8%. Klienci częściej odwiedzali sklepy internetowe korzystając z iPhone’ów niż z wszystkich urządzeń z Androidem razem wziętych – w tym zestawieniu iPhone’y zyskały 8,7% udziału, a urządzenia z Androidem jedynie 5,5%. Oznacza to, że podczas odwiedzania sklepów internetowych z systemu iOS korzystano ponad 3-krotnie częściej niż z Androida.

Biorąc pod uwagę same tablety, dominowały oczywiście iPady, z udziałem 88,3%. Na kolejnych miejscach znalazły się Nook (3,1%), Kindle (2,4%), Galaxy (1,8%). Pozostałe tablety wygenerowały łącznie 4,4% ruchu.

Raport na temat zakupów

Komentarze
To Top