Informacje i nowości

Australijska policja ostrzega przed Mapami Apple’a

Apple Mapy

Australijska policja ostrzega ludzi, aby nie polegali na nowych mapach Apple. Dla niektórych kierowców skończyło się to utknięciem w pustynnym parku narodowym, gdzie temperatura sięga 46 stopni Celsjusza i nie ma wody.

Policja w mieście Mildura wydała dziś komunikat prasowy, w którym poinformowała, o kierowcach, którzy utknęli w Parku Narodowym Murray Sunset.

Aplikacja Apple Mapy, wprowadzona w iOS 6, pokazuje miasto Mildura w pobliżu parku, gdy w rzeczywistości miasto znajduje się około 70 km na północny-wschód.

Niektórzy kierowcy utknęli w parku bez jedzenia i wody na jeden dzień i musieli przebyć długi dystanst przez niebezpieczny teren, aby wezwać pomoc.

Policja o zaistniałej sytuacji poinformowała Apple. Przez policję, jest to określane jako sytuacja „potencjalnie zagrażająca życiu”. Nie zdziwię się, jeśli niebawem wpłyną do sądów pozwy przeciwko Apple o odszkodowania, za narażenie zdrowia i życia użytkowników ich aplikacji.

Czerwona pinezka na screenshocie to lokalizacja wyznaczana przez aplikację. Pinezka fioletowa, to prawidłowa lokalizacja.

Mapy Apple

Mapy Apple’a od samego początku spotkały się ze sporą falą krytyki. Kiedy zaraz po wydaniu testowałem je w swojej okolicy wyszukując znane mi miejsca, spotkałem się z podobną sytuacją, jak ta widoczna na screenshocie. Znalazłem kilka miejscowości, gdzie nazwa i punkt, do którego była wyznaczana trasa były oddalone od faktycznej lokalizacji o kilkanaście kilometrów.

Tim Cook, obecny CEO Apple, już raz przepraszał użytkowników za aplikację Mapy. Jaka będzie reakcja Apple w tym momencie? Czy zmobilizuje to firmę do wprowadzenia poprawek do swojej aplikacji?

Komentarze
To Top