Aplikacje na iOS i OS X

Instant Heart Rate – mierzymy puls iPhone’em

Instant Heart Rate - iOS (iPhone, iPod touch)

Heart Rate - iOS (iPhone, iPod touch)

Na iPhone’a powstało sporo programów, które oferują nam nieco dziwne jak na telefon funkcje. Wiele z nich to tylko aplikacje stworzone w formie żartu, nie spełniające tak na prawdę w ogóle swojego przeznaczenia.

Tak samo myślałem początkowo o programach, które miały mierzyć nasz puls. Program Heart Rate nie jest nowy i mam go na swoim iPhone’ie od bardzo dawna. Zainstalowałem go z ciekawości i byłem bardzo zaskoczony kiedy okazało się, że na prawdę działa. Jak? Otóż przykładamy palec do kamery na tylnej obudowie, tak aby był on też podświetlony przez diodę.

Program analizuje obraz z kamery (podświetloną, pulsującą krew) i na tej podstawie oblicza nasz puls.

Pewnie zastanawiacie się na ile dokładny jest taki pomiar? Ja też się nad tym zastanawiałem i postanowiłem porównać pomiary z aplikacji Heart Rate z ciśnieniomierzem, który także mierzył puls. Okazało się, że pomiary były identyczne. Sprawdziłem to kilka razy, także po wysiłku, kiedy puls odbiegał mocno od normy.

Jak działa program możecie zobaczyć na poniższym filmie:

[youtube id=”NqH8_kZmrCU” width=”600″ height=”350″]

Prawdopodobnie kilka pierwszych pomiarów może Wam się nie udać – istotne jest odpowiednie ułożenie palca i na ogół dopiero po kilku próbach wyczujecie jaka pozycja jest najlepsza.

Program dostępny jest w AppStore w wersji darmowej (z reklamami) i płatnej (bez reklam).

[appstore id=409625068][appstore id=395042892]

Komentarze
To Top