Informacje i nowości

MAUZ zmieni iPhone’a w mysz

MAUZ - iPhone działający jako mysz

MAUZ - iPhone działający jako mysz

MAUZ to nowy projekt w ramach serwisu Kickstarter. Jest to małe urządzenie, które podpięte do iPhone’a zmieni go w mysz. Potrzebna będzie oczywiście do tego także specjalna aplikacja, która zmieni ekran iPhone’a w wirtualną mysz.

Dzięki aplikacji będziemy mogli stworzyć skróty – przyciski, odpowiedzialne za konkretne zadania w naszym komputerze.

MAUZ to jednak nie tylko typowa mysz. Jak będzie mogli zobaczyć na poniższym video, będziemy mogli wykorzystać urządzenie do kontroli komputera w 3D. Wykorzystując do tego ruch nie tylko po płaskiej powierzchni, ale także w przestrzeni, poprzez zmianę nachylenia iPhone’a, a także wykorzystując gesty, które będą odczytywane przez kamerę telefonu.

MAUZ wydaje się ciekawym pomysłem, to jednak nie wyobrażam sobie kilkugodzinnej pracy przy komputerze z iPhone’em w ręce. Ze względu na jego kształt z pewnością byłoby to bardzo niewygodne i męczące dla palców i nadgarstka. Poza tym należałoby właściwie zadbać o powierzchnię, na jakiej będzie używana nasza „mysz”, bo pewnie większość z Was nie wyobraża sobie jeżdżenia iPhone’em bezpośrednio po powierzchni biurka 🙂

Urządzenie zostało wycenione na 59$. Jeśli autorzy projektu zbiorą wystarczającą liczbę funduszy, urządzenie pojawi się w czerwcu w wersji działającej z iPhone’em 4 i 4s, a w sierpniu dla iPhone’a 5.

[youtube id=”jXz4tfNQIiU” width=”600″ height=”350″]

Komentarze
To Top