Gry na iOS i OS X

Townsmen – rozwiń średniowieczną wioskę w tętniące życiem miasto

Townsmen - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Przedstawiamy Wam dziś grę Townsmen, prostą grę ekonomiczno-strategiczną, którą możecie pobrać z AppStore za darmo.

Townsmen - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

W grze zarządzamy średniowieczną wioskę i tak, jak przystało na tego typ gry, zaczynamy jedynie z zamkiem – służącym jednocześnie za magazyn, kilkoma domkami i garstką poddanych. Rzecz jasna, nie możemy od początku wybudować wszystkiego, a nawet budując budynki dostępne musimy robić to rozważnie, aby nasza mała gospodarka rozwijała się prawidłowo. Budynki, a raczej to co w nich jest wytwarzane jest ze sobą powiązane w linie technologiczne, musimy więc zadbać o to, aby produkcja wszystkich dóbr była zrównoważona, tak aby nie brakowało nam żadnych surowców. Ważna jest także odpowiednia liczba naszych poddanych, bo przecież każdy budynek musi mieć swoich pracowników. Potrzebni są także magazynierzy, którzy zadbają, aby owoce naszej ciężkiej pracy trafiały od magazynu. Pod tym względem gra przypomina trochę Settlersów.

Kolejna ważna rzecz to zadowolenie naszych mieszkańców. Jeśli np. za bardzo podniesiemy podatki ich zadowolenie spadnie i jeśli w porę tego nie zmienimy, może doprowadzić to do całkowitego buntu naszych poddanych.

W grze niestety nie występuje żaden wątek militarny. Twórcy postawili w grze wyłącznie na rozwój ekonomiczno-gospodarczy.

W grze, oprócz obszernego tutoriala, który warto na początek rozegrać mamy do rozegrania kilka scenariuszy, w których będziemy musieli zmierzyć się z różnymi, specyficznymi dla danej mapy przeciwnościami. Drugi tryb rozgrywki, to tak zwana piaskownica, gdzie gramy bez żadnych ograniczeń, na wybranej mapie.

[youtube id=”JxdLOQmitBo” width=”600″ height=”350″]

Gra ma przyjemną grafikę i biorąc pod uwagę jej cenę, czyli 0€, zdecydowanie warto w nią zagrać 🙂 Oprócz wersji darmowej, gra jest dostępna także w płatnej wersji premium – bez reklam i z dodatkowymi bonusami na start.

Aplikacja jest uniwersalna.

[appstore id=538411946][appstore id=549432607]

Komentarze
To Top