Aplikacje na iOS i OS X

Kickoff – czat i lista zadań dla zespołów

Kickoff 2 - iOS (iPhone) & Mac OS X

Kickoff 2 - iOS (iPhone) & Mac OS X

Kickoff to narzędzie, które może okazać się bardzo przydatne dla osób, które wspólnie, w kilku osobowej grupie pracują nad jakimś projektem.

Program pozwala na wspólny czat osób, które należą do zespołu, przesyłanie plików oraz tworzenie listy zadań. Oprócz tego możemy dyskutować na temat konkretnych zadań, grupować je, przydzielać do wykonania konkretnym osobmo, oraz wysyłać wiadomości prywatne. Pod względem wyglądu Kickoff 2 jest niemal identyczny z aplikacją Wiadomości.

Producent zapewnia, że korzystanie z aplikacji jest bezpieczne – każda z przesłanych za jej pośrednictwem wiadomości jest szyfrowana przy użyciu protokołu TLS/SSL/

W chwili obecnej program jest w otwartej fazie beta, dostępnej za darmo na system Mac OS X (możecie pobrać ją tutaj). Z bezpłatnej wersji testowej możemy korzystać do momentu ukazania się wersji oficjalnej . Wtedy wszystkie zgromadzone w aplikacji informacje będą dostępne tylko do odczytu, do momentu, kiedy zakupimy pełną wersję programu. W przeciwieństwie do wielu innych projektów mających ułatwić pracę w grupie, nie będzie tutaj opłat abonamentowych, a jedynie jednorazowa opłata za zakup aplikacji. Minusem jest jednak to, że zakupu muszą dokonać wszystie osoby, z którymi chcemy utrzymywać, kontakt za pośrednictwem programu.

[vimeo id=”55204598″ width=”600″ height=”350″]

Docelowo Kickoff 2 dostępny będzie za pośrednictwem Mac AppStore, oraz AppStore w przypadku wersji na iPhone’a, nad którą twórcy także pracują. Póki co nie wspominają nic o wersji na iPada.

Wersję

Komentarze
To Top