Aplikacje na iOS i OS X

Mailbox – pierwsze wrażenia z użytkowania

Mailbox – iOS (iPhone, iPod touch)

Mailbox to nowy klient poczty email dla iOS, który właśnie pojawił się w AppStore. Od dawna przyglądałem się temu projektowi i z niecierpliwością czekałem na jego premierę.

Mailbox – iOS (iPhone, iPod touch)

Mailbox oferuje nam zupełnie inne podejście do poczty email. Cel jest prosty – pusta skrzynka przychodząca. Aby osiągnąć zamierzony efekt, twórcy postawili na nową metodę zarządzania mailami. W Mailbox działa to na podobnej zasadzie co GTD. Wszystko polega na sortowaniu naszych maili pod względem ich ważności oraz przenoszeniu ich do odpowiednich folderów (takich jak Dom, Praca, Do przeczytania itd.), archiwizowania przeczytanych wiadomości i ustawiania przypomnień.

Zapisywanie maili do przeczytania później, to zdecydowanie moja ulubiona funkcja: wystarczy przesunąć palcem po wiadomości w lewo i wybrać termin, w którym ma zostać wyświetlone przypomnienie. Warto zaznaczyć, że w ustawieniach aplikacji możemy ustalić, o której mają być wyświetlane przypomnienia w tygodniu, a o której godzinie w weekendy. Dłuższe przesunięcie maila wyświetla listę naszych kategorii do których możemy przypisać wiadomość. Analogicznie przesunięcie w prawo pozwoli nam na zarchiwizowanie wiadomości lub jej usunięcie.

[youtube id=”CICMxwgm274″ width=”600″ height=”350″]

Kolejnym ważnym aspektem Mailbox jest obsługa Push. Po otrzymaniu wiadomości automatycznie otrzymujemy powiadomienie Push w naszym telefonie. Aby ta usługa działała stabilnie, wprowadzony został system rezerwacji: nowi użytkownicy muszą czekać w kolejce na dostęp do aplikacji.

Mailbox to zdecydowanie świetna aplikacja, wprowadzająca nowatorskie podejście do zarządzania pocztą email. Niestety, nie obyło się bez kliku problemów :

  • Obecnie aplikacja obsługuje wyłącznie skrzynki GMail
  • Pojawiły się problemy z wyświetlaniem polskich znaków (dostałem informację od supportu o zajęciu się tym problemem)

Obecnie aplikacja jest dostępna dla iPhone’a i iPoda Touch. Niestety kolejka na uzyskanie pełnego (czyt. jakiegokolwiek) dostępu do działania programu jest długa, więc po ściągnięciu aplikacji musicie uzbroić się w cierpliwość.

[itunes id=576502633]

Komentarze
To Top