Aplikacje na iOS i OS X

„Stoi na stacji lokomotywa…”

Lokomotywa - Julian Tuwim - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Chyba nie ma osoby, która nie zna przynajmniej pierwszych słów wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Skoro wiersz jest tak znany, to czy możliwe jest dzisiaj jego przedstawienie w sposób atrakcyjny, który może jeszcze kogoś zainteresować?

Tego niełatwego zadania podjęło się studio Big Rabbit, wykorzystując do tego celu mobilne urządzenia Apple. I… udało im się to znakomicie!

Efektem ich pracy jest aplikacja Lokomotywa, która niedawno zagościła w AppStore. Dzięki niej, wiersz Tuwima został przeniesiony w zupełnie nowy wymiar.

Wspomniana aplikacja to nie tylko możliwość posłuchania wiersza w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, a niebywałe doznanie, przede wszystkim za sprawą barwnych, wykonany na najwyższym poziomie ilustracji. Jestem przekonany, że dzięki nim, aplikacja będzie atrakcyjna nietylko dla najmłodszych użytkowników, do których jest przede wszystkim kierowana, ale także dla ich rodziców, czy starszego rodzeństwa, którzy przy okazji będą mogli przypomnieć sobie wiersz z dzieciństwa i zobaczyć go w nowej, wyjątkowo atrakcyjnej formie.

Aby dodatkowo urozmaicić słuchanie i oglądanie wiersza, każda ze scen niesie ze sobą kilka interakcji, które zarówno wzbogacają treść, jak i z pewnością będą świetną rozrywką dla każdego dziecka.

[vimeo id=”58624182″ width=”600″ height=”350″]

Podsumowując, Lokomotywa to kolejna, rewelacyjna, polska aplikacja skierowana do dzieci, która ze względu na swoje niezwykłe wykonanie jest zdecydowanie godna polecenia!

Na koniec mamy dla Was mały bonus, w postaci kilka kolorowanek i wycinanek nawiązujących do wiersza, przygotowanych przez studio Big Rabbit – pobierz. Zapraszamy także do obejrzenia filmu, który zabierze Was w krótką podróż odkrywającą kulisy pracy nad aplikacją.

[vimeo id=”58501461″ width=”600″ height=”350″]

A teraz pobierzcie aplikację, spakujcie walizki i ruszajcie w drogę! 🙂

[appstore id=587865562]

Komentarze
To Top