Poradniki i tutoriale

Jak założyć konto w AppStore bez podawania danych karty płatniczej?

AppStore

Konto AppStore z połączoną kartą płatniczą to duża wygoda.

Istotnym jest, o co wiele osób nas pyta, że nie musi to być karta kredytowa (czyli taka do której mamy przypisany w banku limit kredytowy), jak wskazywałaby nazwa, a karta płatnicza (czyli zwykła karta, np. VISA, za pomocą której wypłacamy pieniądze z naszego rachunku bankowego). Poza tym, obecnie wiele banków oferuje tak zwane karty wirtualne, najczęściej całkowicie darmowe. Nie posiadamy wtedy fizycznej karty – mamy tylko jej numery, które np. przypisane są do dodatkowego rachunku, na który przelewamy odpowiednią kwotę przed dokonaniem płatności. Takie rozwiązanie jest bardzo bezpieczne i wygodne.

Czasem może się jednak okazać, że potrzebujemy założyć konto w innym AppStore niż polski? Po co? Np. aby pobrać darmową aplikację, która z jakiegoś powodu nie jest dostępna w naszym kraju. Może się też zdarzyć, że wejdziemy w posiadanie kodu do AppStore, który będzie przypisany do innego kraju. Wtedy najwygodniej byłoby założyć takiego konto, bez podawania żadnej formy płatności. Standardowo jednak, kiedy po prostu będziemy chcieli utworzyć nowe Apple ID taka opcja będzie niedostępna.

Można to jednak bardzo prosto obejść:

  1. Włączamy program iTunes na komputerze i wylogowujemy się z obecnego konta.
  2. Przechodzimy do zakładki AppStore (w programie iTunes na komputerze!), wybieramy jedną z darmowych aplikacji i klikamy pobierz – jest to najważniejszy punkt. Jeśli go nie wykonamy i po prostu wybierzemy opcję utworzenia nowego Apple ID, opcja „None” przy wyborze formy płatności nie pojawi się.
  3. Wyskoczy nam okno logowania, gdzie znajduje się także przycisk Utwórz Apple ID umożliwiający zarejestrowanie nowego konta.
  4. Gdy pokaże się regulamin, który musimy zaakceptować, nad nim, będzie możliwość zmiany kraju – wybieramy taki, który nas interesuje.

Jak założyć konto w AppStore bez podawania karty płatniczej?

  1. Przechodzimy dalej i uzupełniamy wymagane pola.
  2. Wreszcie przechodzimy do wyboru formy płatności, gdzie powinna widnieć pozycja None.

Jak założyć konto w AppStore bez podawania karty płatniczej?

  1. Mimo to i tak musimy wypełnić wymagane dane adresowe.

Po przejściu tych kroków możemy już cieszyć się nowym, dodatkowym kontem w innym kraju.

Czy można korzystać z dwóch Apple ID na jednym urządzeniu?

Przy okazji odpowiemy na często zadawane nam pytanie. Otóż bez problemu, na jednym urządzeniu możecie korzystać z kilku Apple ID. Obecnie iOS pozwala zmienić np. tylko Apple ID używane do AppStore (Ustawienia -> iTunes Store i App Store -> Apple ID). Do iMessage, iCloud i innych usług możemy mieć wciąż przypisane nasze podstawowe konto, dzięki czemu żadne informacje nam nie przepadną.

A co dzieje się z aplikacjami? Z nimi też nic się nie stanie, jednak trzeba pamiętać, że będą one przypisane zawsze do tego konta, z którego je pobierzemy.  Możemy więc na chwile zmienić konto w ustawieniach AppStore, pobrać interesującą nas aplikację i powrócić do starego.

Jednocześnie, na naszym urządzeniu możemy posiadać i używać aplikacje zainstalowanych z kilku kont. Nie ma też najmniejszych problemów w przypadku ich aktualizacji. Kiedy pojawią się nowe wersje aplikacji z konta, na które nie jesteśmy obecnie zalogowani, system po prostu poprosi nas o podanie do niego hasła – nie będziemy musieli nawet wchodzić do ustawień.

Gdybyście posiadali jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do komentarzy.

Komentarze
To Top