Gry na iOS i OS X

Roar Rampage – siejemy totalne zniszczenie!

Nic tak nie odpręża, jak sianie całkowitej demolki i zniszczenia. Oczywiście mam na myśli wyłącznie wirtualny świat gier 🙂 Jest to o tyle łatwe, gdy wcielamy się w postać olbrzymiego dinozaura (np. czegoś na wzór Godzilli) i kroczymy przed siebie, niszcząc wszystko, co będzie chciało stanąć na naszej drodze.

Tak w olbrzymim skrócie wygląda gra Roar Rampage firmy FDG Entertainment, twórcy gry Banana Kong, którą mieliśmy okazję niedawno opisywać. Gra Roar Rampage nawiązuje do gry video o nazwie Rampage, mojej rówieśniczki, z 1986 roku 🙂 Podejrzewam jednak, że wśród naszych Czytelników nie znajdzie się zbyt wiele osób, które mogłyby pamiętać wspomnianą grę, i którym zakręci się łza w oku, gdy wspomną te odległe czasy.

Roar Rampage - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Nie mniej jednak, Roar Rampage zostało stworzone w stylu retro. Nie znajdziemy więc tutaj rozbudowanej grafiki, a raczej efekty nawiązujące do starych gier video. Tak samo wygląda to pod względem dźwiękowym. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób, gra stworzona w takim stylu, może prezentować się mało atrakcyjnie. Dla mnie jednak, jako osoby wychowanej na tak zwanych „grach telewizyjnych” (czyli słynnym Pegasusie), ma to swój urok.

W grze, tak jak już wspomniałem, kierujemy dinozaurem przybranym w rękawice bokserskie. Dinozaur sam kroczy przed siebie, a my zajmujemy się jedynie sterowaniem jego pięścią, co raz uderzając w przeszkody, które tylko znajdą się w jej zasięgu. Na swej drodze spotkamy liczne budynki, a także wojsko, które broniąc miasta, będzie ostrzeliwać nas zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Dla nas to oczywiście żaden problem – wystarczy jeden cios i już widzimy jak strzelający do nas chwilę wcześniej helikopter roztrzaskuje się w efektowny (jak na tego typu grafikę ;)) sposób o mury wieżowca.

Zabawa staje się jeszcze lepsza, kiedy na swej drodze znajdziemy elementy otoczenia, jak np. pociąg, które w naszej  dłoni staną się na moment śmiercionośną bronią.

Do naszej dyspozycji twórcy oddali 3 rozdziały/światy, każdy po 15 misji. Ostatnia z nich, jak na grę tego typu przystało, to walka z bossem (lub czymś na jego kształt). Oprócz tego możemy zagrać w osobnym tryb rozgrywki o nazwie „World Tour”. Tutaj naszym zadaniem jest pokonanie jak największego dystansu, przy okazji zdobywając kolejne osiągnięcia.

[youtube id=”llZERsJXnzk” width=”600″ height=”350″]

W Roar Rampage, gdy zniszczymy budynki, czy wrogie jednostki, pojawiają się diamenty. Warto je zbierać, ponieważ później będziemy mogli zakupić za nie dodatki i power’upy wzbogacające nasze możliwości. Będziemy też mogli przeznaczyć je na zmianę wyglądu naszego bohatera.

Gra, chociaż dosyć powtarzalna, jeśli chodzi o kolejne levele, jest godna polecenia i potrafi zapewnić sporo rozrywki, zwłaszcza biorą pod uwagę jej bardzo przystępną cenę.

Roar Rampage dostępne jest w wersji uniwersalnej, działającej na każdym urządzeniu z iOS.

[appstore id=577745607]

Komentarze
To Top