Aplikacje na iOS i OS X

Foldify – stwórz, wydrukuj, poskładaj

Foldify - iOS (iPad)

Foldify to aplikacja na iPada, autorstwa polskiego studia Pixle.

Program może i nie cechuje się wysokim poziomem użyteczności, jednak na pewno zagwarantuje świetną zabawę zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom iPadów.

Dzięki Foldify stworzymy proste figurki, które następnie będziemy mogli wydrukować na papierze, wyciąć, poskładać i skleić.

 Foldify - iOS (iPad)

Do naszej dyspozycji zostało oddanych kilka gotowych szablonów i to właśnie od wyboru jednego z nich rozpoczynamy pracę z programem. Następnie możemy już popuścić wodze fantazji i pomalować nasz szablon, jak tylko nam się podoba. Uczynimy to za pomocą podstawowych narzędzi typu ołówek, pędzel i przybornik z kolorami. Dodatkowo, na naszym modelu możemy umieścić gotowe elementy z bazy programu, takie jak oczy, usta, nos, a także elementy budynku czy samochodu.

Jeśli stwierdzicie, że zbiór dostępnych elementów jest za mały, możecie dokupić dodatkowe zestawy tematyczne, poprzez płatności wewnątrz programu.

Wraz z aktualizacją Foldify do wersji 1.1, która miała nie tak dawno miejsce, aplikacja została wzbogacona o ważną funkcjonalność – teraz możemy wykorzystać w naszych projektach zdjęcia i grafiki znajdujące się w rolce aparatu. Możemy tym samym stworzyć w zewnętrznym programie i wykoszytać np. własne tekstury, które urozmaicą tworzone figurki.

Aby mieć pewność, że to co stworzymy, będzie dobrze wyglądać po złożeniu, wszystkie wprowadzone przez nas zmiany są od razu nanoszone na trójwymiarowy model.

Gdy wszystko będzie już gotowe, szablon będziemy mogli wydrukować poprzez AirPrint. Jeśli nie dysponujemy drukarką tego typu, możemy wygenerować PDF’a i wysłać go mailem. Ponadto aplikacja umożliwia pokazać swoją twórczość społeczności Foldify. Zanim to jednak zrobimy, dobrze przejrzeć prace innych użytkowników i zaczerpnąć trochę inspiracji. Z ciekawszych prac jakie tam znajdziemy to np. postać Steve’a Jobsa, ptaki z Angry Birds oraz postacie z różnych kreskówek.

Jeśli chcecie zobaczyć Foldify w akcji, to koniecznie obejrzyjcie poniższy film:

[vimeo id=”54479185″ width=”600″ height=”350″]

Folidify to bez wątpienia aplikacja bardzo unikalna i oryginalna, która z pewnością może zapewnić sporo rozrywki, szczególnie młodszym użytkownikom. Twórcom gratuluję pomysłu i wykonania aplikacji, a Was zapraszam do zakupu. Aplikacja przeznaczona jest wyłącznie na iPada.

[appstore id=527118971]

Komentarze
To Top