Gry na iOS i OS X

The Twin Horizon – polska gra RPG na iOS

The Twin Horizon - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

The Twin Horizon - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Nazbierało nam się tych zapowiedzi gier 🙂 Oto kolejna!

Tym razem prezentujemy grę inną od wszystkich opisanych dzisiaj. Po pierwsze jest to nasza rodzima produkcja, po drugie – tworzona jest wyłącznie przez jedną osobę, tj. przez Michała Knasieckiego.

Gra nosi tytuł The Twin Horizon i jest to prawdopodobnie pierwsza polska gra RPG na urządzenia z systemem iOS. Fabuła jest stosunkowo prosta i opowiada o młodym człowieku, który został zmuszony do porzucenia swojego dotychczasowego, spokojnego życia, aby wyruszyć w niebezpieczną podróż i uratować swojego ojca.

The Twin Horizon zostało podzielone na 3 epizody, z których każdy odbywa się w inne lokacji:

  1. Denmora – mała wioska, gdzie będziemy mogli wykonać nieco pobocznych questów i wyposażyć się w potrzebny ekwipunek;
  2. Oakwood – leśna kraina opanowana przez bandytów;
  3. Maduria – labirynt podziemnych korytarzy i jaskiń.

Oprócz głównej fabuły i pobocznych zadań, gra zawiera oczywiście klasyczne dla RPG elementy. Będziemy więc handlować z kupcami, a nawet będziemy mogli wynająć własny sklep, aby zarabiać na sprzedaży. Za zdobyte podczas gry punkty doświadczenia będziemy mogli awansować na kolejne poziomy, a możliwość stosowania ubiorów i fryzur, w połączeniu z wyborem preferowanych przez nas broni, pozwali stworzyć unikalną postać.

Tak jak wspomniałem na początku, gra została stworzona przez jedną osobę, co pochłonęło około 1000 godzin jej pracy. Michał Knasiecki w pojedynkę zaprogramował mechanikę gry, opracował zadania i lokacje. Grafika, jak widać na screenshotach i trailerze, jest dosyć prosta – ale osobiście zawsze wyznaję zasadę, że nie jest to element najważniejszy w grach. Czy zatem autorowi uda się stworzyć grę, która porwie nas w fascynujący świat? Tego mu życzę, a przekonamy się o tym już niedługo. Premiera gry jest bowiem zaplanowana na maj.

The Twin Horizon trafi do AppStore w cenie 0,79 € i będzie dostępne w 4 wersjach językowych – w tym oczywiście polskiej. W przyszłości planowane są comiesięczne aktualizacje, które dodawać będą nowe przedmioty, nowych NPC i dodatkowe, poboczne zadania do rozwiązania.

W momencie premiery, dla polskich graczy przygotowane będą kody do AppStore pozwalające pobrać grę bezpłatnie. Aby ich nie przegapić zachęcamy już teraz do śledzenia profili autora na Facebooku i Twitterze.

[youtube id=”LQSAsloajDQ” width=”600″ height=”350″]

Komentarze
To Top