Informacje i nowości

Copy – wirtualny dysk do przechowywania danych

Copy.com - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Copy.com - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Przechowywanie danych w chmurze to w ostatnim czasie rozwiązanie bardzo wygodne i popularne. Osobiście oprócz iCloud, które wykorzystuję do synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami Apple wykorzystuję także dropboksa. Możliwe jednak, że się to zmieni, jako że na rynku pojawiła się nowa, bardzo ciekawie zapowiadająca się usługa.

Nosi ona nazwę Copy. Bezpłatna wersja oferuje nam 5 GB miejsca w chmurze. Dodatkowo, za każdą poleconą osobę, powierzchnia naszego wirtualnego dysku zwiększy się o kolejne 5 GB. Dodatkowe 5 GB dostaje także osoba, która z zaproszenia skorzysta. Warto zaznaczyć, że jest to działanie promocyjne mające na celu spopularyzowanie usługi. Nie wiadomo, jak system polecania będzie wyglądał w późniejszym czasie. Kolejne 2 GB dostaniemy natomiast za opublikowanie informacji o usłudze na naszym koncie twitter.

W ostatnim czasie obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami do backupu. W szczególności dyskami wirtualnymi. Korzystając z naszych bogatych doświadczeń w tworzeniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i backupu stworzyliśmy copy.com, pierwszy wirtualny dysk adresowany zarówno do użytkowników domowych, jak i firm – komentuje uruchomienie copy.com Guy Suter, general manager Barracuda Networks.

Copy dostępne jest na systemy Mac OS X, Windows, Linux, iOS, Android, a niedługo pojawi się także na Windows Mobile.

Aby zarejestrować się w usłudze przejdź na stronę copy.com (rejestrując się poprzez ten link dostaniesz dodatkowe 5 GB).

Następnie możecie wygenerować link do polecenia usługi znajomym, a także pobrać program na swój komputer.

Wersję na iOS znajdziecie tutaj:

[appstore id=546789632]

Komentarze
To Top