Aplikacje na iOS i OS X

MyDiab – aplikacja, która pomoże Ci w walce z cukrzycą

MyDiab - iOS (iPhone)

MyDiab - iOS (iPhone)

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak wiele nowych możliwości w wykorzystaniu smartphone’a w medycynie (także przez osoby chore na cukrzycę) daje odkrycie specjalnego implantu. Testowaliśmy także aplikację pozwalającą mierzyć za pomocą iPhone’a nasz puls (zobacz: Instant Heart Rate).

Dzisiaj za to, prezentujemy polską aplikację MyDiab, stworzoną z myślą o diabetykach. Jej prostota i funkcjonalność pomagają użytkownikowi w walce z cukrzycą w codziennym życiu.

Aplikacja skupia się na monitorowaniu poziomu glikemii. Następnie, na tej podstawie, MyDiab informuje nas o niebezpieczeństwach i zagrożeniach dla zdrowia, poprzez komunikaty wydawane przez spersonalizowanego pomocnika. Dodatkowo, generowane są wykresy (dzienny, okresowy, kołowy), które ułatwiają analizę poziomu cukru we krwi podczas wizyty u lekarza prowadzącego.

MyDiab stworzył Krzysztof Hołtyn dla Kainos Software Ltd., przy współpracy diabetologów z Gdańskiego Centrum Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym oraz diabetyków korzystających z aplikacji.

Autor zorganizował konkurs z nagrodami, dla osób, które wymyślą hasło reklamowe dla aplikacji. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/593582263987780.

Aplikację MyDiab na iPhone’a możecie pobrać z AppStore bezpłatnie:

[appstore id=628263862]

Komentarze
To Top