Aplikacje na iOS i OS X

Dropbox zamyka swoje dwie aplikacje: Mailbox i Carousel

Usługi Dropbox na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać, dla przypomnienia dodam, że jest to jedna z najlepszych dostępnych służących do przechowywania plików w chmurze która jest znana między innymi z świetnie dopracowanych aplikacji na prawie wszystkie platformy zarówno na urządzenia mobilne jak i komputery.

Jakiś czas temu firma Dropbox wykupiła usługę Mailbox która jest niczym innym jak klientem pocztowym, który  posiada kilka ciekawych funkcji i na pewno wśród użytkowników głównie poczty gmail przypadła wielu osobom do gustu (początkowo tylko użytkownicy poczty Google mogli obsługiwać aplikacje).  Pamiętam dobrze jej początki jak trzeba było zapisać się w kolejce na uruchomienie jej w naszym urządzeniu, a kolejki były ogromne. Drugą,  autorską aplikacją Dropboxa jest Carousel, w zasadzie nie rozumiem za bardzo konieczności korzystania z takiej aplikacji ale czytając jej opinię wiele osób ją chwali. Służy ona do przeglądania na efektywnej lini czasu wszystkich zdjęć które mamy na naszym koncie Dropbox i rolce aparatu urządzenia.

Przykrą wiadomością jest fakt, że firma postanowiła zamknąć obie aplikację: Mailbox oraz Carousel początkiem przyszłego roku. Swój rozwój skupiać mają teraz na aplikacji Dropbox oraz nowej usłudze Dropbox Paper, do której możecie się zapisać na listę oczekujących osób do udziału w beta testach, ja już czekam 🙂 – zainteresowanych zapraszam pod ten link.

Ktoś z Was używa tych dwóch aplikacji?

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/12/07/dropbox-mailbox-carousel-shutdown/]

To Top