Gry na iOS i OS X

Larry powraca! Pamiętacie go?

Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded - iOS (iPad) & Mac OS X

Pozytywnego wysypu remake’ów ciąg dalszy. Po raz kolejny, dzięki serwisowi Kickstarter oraz graczom, którzy pomogli sfinansować projekt, już w czerwcu, będziemy mieli do czynienia z odświeżoną wersją przygód Larry’ego Laffer’a, a dokładniej z jej pierwszą odsłoną.

Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded jest drugim wznowieniem (pierwsze zostało wydane w 1991 roku, wzbogacając grę o grafikę VGA) oryginału. Nowa odsłona gry będzie zawierać rysunkowy styl graficzny na wzór sławnej w Polsce siódmej części serii – Larry 7: Miłość na Fali, oraz w pełni udźwiękowione dialogi. Na szczęście, humor towarzyszący nam w pierwowzorze pozostanie taki sam, a nawet twórcy postarają się o dodanie nowych gagów i skeczy. Rozgrywka dostosowana będzie do dzisiejszych standardów, jednocześnie nie przesadzając z usprawnieniami. Rezygnując z iście Sierrowskiego nurtu, programiści z N-Fusion Interactive postawili na typowy Point’n’Click. Al Lowe przyznał na stronie projektu w serwisie Kickstarter, że nie tylko chciałby odświeżyć grę, ale i uczynić z niej lepszą produkcję, a co za tym idzie, możemy spodziewać się wzbogacenia zawartości gry.

Fabuła gry przypomina w pewnym stopniu to, co mogliśmy widzieć w filmie „40 letni prawiczek”, lecz nasz bohater ma bardziej „pod górkę” niż Andy Stitzer – bohater wspomnianego filmu. 40 letni Larry Lafer, mieszkający wraz ze swoją matką, jeszcze „tego” nie zrobił z żadną kobietą. Programista postanawia porzucić wszystko i wyruszyć do Lost Wages (parodyjna wersja Las Vegas), żeby odnaleźć miłość swojego życia. W tej części, Larry może „wdać się w interakcję” z czteroma kobietami: bezimienną „kobietą lekkich obyczajów”, imprezowiczką Fawn, recepcjonistką Faith oraz najwyższym celem naszego protagonisty, ideałem kobiecości – Eve. W grze przewidziano różne, niespodziewane konsekwencje naszych działań. Np. dalsze zadawanie się z pierwszą panią skończy się dla nas śmiertelną chorobą weneryczną, jeśli nie zastosujemy odpowiedniej „ochrony”.

Z fatalnymi zauroczeniami Larry’ego przyjdzie nam się zmierzyć na naszych iUrządzeniach (Mac i iPad) już w czerwcu tego roku.

[youtube id=pjT3xLJvImE]

 

To Top