Aplikacje na iOS i OS X

Transloder – zdalne uruchamianie pobierania plików na komputerze

Transloader - iOS (iPhone, iPod touch, iPad) & Mac OS X

Bardzo często do przeglądania stron internetowych używam iPada. Jest to dla mnie dużo wygodniejsze niż siedzenie przed komputerem przy biurku. Minusem jest jednak to, że często trafiam na strony, które muszę potem otworzyć na komputerze, np. po to, aby pobrać aplikację lub materiały, które muszę uruchomić na iMaku. Od jakiegoś czasu ułatwia to opcja „Czytelnia” dostępna w Safari, która synchronizuje dodane do niej strony poprzez iCloud. Nie jest to jednak w 100% wygodne, bo i tak muszę podejść do komputera i odpalić pobieranie ręcznie.

Bardzo często dostaję też maile, które zawierają linki do różnych, często bardzo dużych plików. Ponieważ zdarza się, że maile sprawdzam poza domem, na iPhone’ie, również nie było to wygodne, bo po powrocie do domu musiałem ponownie odszukiwać mail, pobierać plik i czekać…

Mój problem rozwiązał się kiedy trafiłem na program Transloader. Jak on działa?

Transloader to dwie aplikacje działające na zasadzie klient-serwer. Jedną instalujemy na urządzeniu z iOS, druga natomiast jest uruchomiona na komputerze Mac.

Kiedy przeglądając Internet na urządzeniu z iOS trafimy na plik, który chcielibyśmy pobrać na komputerze, wystarczy że skopiujemy link i wkleimy w aplikacji Transloader na iPhone’ie lub iPadzie. Jeśli plik mamy w schowku, program od razu po włączeniu zapyta, czy chcemy go użyć. Po dodaniu adresu pliku automatycznie rozpocznie się jego pobieranie na komputerze. Oczywiście może tutaj wystąpić pewne opóźnienie, ponieważ dane synchronizują się za pośrednictwem iCloud. W przypadku kiedy komputer jest wyłączony, utworzy nam się kolejka pobierania, która uruchomi się zaraz po starcie systemu i Transloadera.

Transloader - iOS (iPhone, iPod touch, iPad) & Mac OS X

Konfiguracja programu ogranicza się do wyboru miejsca zapisu plików, możemy też włączyć, aby program uruchamiał się zaraz przy logowaniu do systemu, oraz aby ukrywał się w górnym pasku narzędziowym, co jest opcją zdecydowanie najlepszą.

Transloader - iOS (iPhone, iPod touch, iPad) & Mac OS X

Działanie programu możecie zobaczyć na poniższym filmie:

[youtube id=”BlIBjYnqcvM”]

Jak to na ogół w tego typu programach bywa – jedna z aplikacji jest darmowa (tutaj iOS), a druga płatna (Mac OS X).

Mam jednak dla Was dobrą wiadomość 🙂 Posiadam 3 kody pozwalające pobrać program Transloader z Mac App Store za darmo. Kody pojawią się w komentarzu poniżej około godziny 17:00.

[download]

[appstore id=572281534][appstore id=572280994]

To Top