Aplikacje na iOS i OS X

Nie kupimy już Photoshopa – teraz będziemy go „dzierżawić”

Adobe Creative Cloud

Adobe zapowiedziało ostrnio wiele zmian w swoim oprogramowaniu. Jednak największą i chyba najistotniejszą zmianą dla użytkowników jest to, że Adobe kończy ze sprzedażą swojego oprogramowania w sposób, jaki był nam dotychczas zmiany.

Od teraz nie kupimy już najpopularniejszego z rodziny aplikacji Adobe – Photoshopa. Będziemy mogli za to go „wydzierżawić”, czy innymi słowy – korzystać z niego w ramach opłaconego abonamentu.

Wszystko będzie opierać się o Creative Cloud – chmurę, w ramach której uzyskamy dostęp do poszczególnych aplikacji i dodatkowych usług. Rozliczenie będzie odbywać się w cyklu miesięcznym. Za 50$/miesiąc otrzymamy dostęp do wszystkich aplikacji, jeśli natomiast będzie interesowała nas tylko jedna, będziemy mogli ją „wynająć” płacąc 20$/miesiąc.

Czy to się opłaca? Pełny pakiet Creative Suite Master Collection kosztował dotychczas 2600$. Teraz, za roczne korzystanie zapłacimy 60$. Myślę, że dla wielu osób – zwłaszcza tych, które regularnie wykupywały aktualizacje do swoich programów – takie rozwiązanie może okazać się całkiem korzystne. Gorzej natomiast z użytkownikami, którym raz zakupiony program starczał na wiele lat pracy.

Pełny plan abonamentowy można znaleźć tutaj: Membership plans. Natomiast jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat Creative Cloud, zapraszam do obejrzenia filmu:

[iframe width=100% src=’http://www.adobe.com/content/dotcom/en/video/feature/creativecloud/cc/marquee-features/marquee-cc.baby._s_content_s_dotcom_s_en_s_products_s_creativecloud.html?autoPlay=false&allowFullScreen=true’ frameborder=’0′ scrolling=’no’]

To Top