Informacje i nowości

Nie loguj się do usługi Adobe Creative Cloud!

Adobe Creative Cloud

Niedawno wydana aktualizacja Adobe Creative Cloud do wersji 3.5.0.206 sprawia poważne problemy. Błąd który pojawił się po wspomnianej aktualizacji jest w stanie skasować dane użytkownika. Amerykańska firma zareagowało w szybkim tempie, wylogowując wszystkich użytkowników ze swojej usługi i wydając kolejną aktualizację – 3.5.1.209 wolną od błędów.

Aktualizacja o numerze 3.5.0.206 jest niezalecana, ze względu na wspomniany, poważny błąd. Ci, którzy, już są po aktualizacji niech się powstrzymają od logowania do usługi i zainstalują program na nowo. Wspomniany błąd powoduje usunięcie danych z dysku, a dokładniej, błąd ten usuwa pierwszy pod względem alfabetycznym katalog. Błąd ten można ręcznie rozwiązać poprzez założenie folderu o przykładowej nazwie „aaa”, co spowoduje usunięcie pierwszego, pustego katalogu (aaa).

Na koniec warto dodać, że wielu użytkownikom został usunięty katalog pod nazwą „DocumentRevisions-V100”, który zawiera ważne dane, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu.

Powyższa awaria dobitnie pokazuje, że nie powinno się w pełni ufać usługom chmurowym, tzn. każdy powinien posiadać kopię swoich danych na własnym dysku twardym.

Poniżej zamieszczam film, który pokazuje działanie wspomnianego błędu.

[youtube id=0xKlFO3_j5E]

[source name=ArsTechnica url=http://arstechnica.com/apple/2016/02/warning-bug-in-adobe-creative-cloud-deletes-mac-user-data-without-warning/]

To Top

jbl-ac

JBL Charge 3

Najtaniej w sieci!!!

Czwarta generacja doskonałego głośnika bezprzewodowego z funkcjonalnością powerbanku. Wciąż udoskonalany brzmi imponująco, prezentuje się pięknie, a do tego jest w pełni wodoodporny.

689 zł

przycisk-ac