Informacje i nowości

Wydajemy w iTunes Store średnio 40$ rocznie

iTunes Store

Użytkownicy iTunes wydają rocznie około 40$ na zakupy w sklepie Apple – to informacje według ostatniego raportu Asymco’s Horace Deido. Zakupy dokonywane przez ponad 500 milionów użytkowników Apple, dają firmie kwartalny przychód na poziomie 5,5 mld $.

To więcej, niż obroty wielu innych firm z branży IT, a warto zauważyć, że przychód ten pochodzi wyłącznie z jednej usługi.

Oczywiście w iTunes możemy kupić wiele produktów różnego rodzaju. Apple zaczęło od sprzedaży muzyki, jednak możemy teraz poszerzyć swoją domową bibliotekę o filmy, programy TV, książki oraz przede wszystkim aplikacje, bez których nasze iUrządzenia byłyby mniej funkcjonalne! Użytkownicy kupują te wszystkie rzeczy w niesamowitych ilościach!

Apple obserwuje ponad 1000 pobrań każdej sekundy. Nic dziwnego, że gigant z Cupertino wypłacił do tej pory deweloperom 9 mld $.

Użytkownicy najchętniej kupują aplikacje. Pliki muzyczne są drugie w rankingu, zaraz po nich są pliki wideo – w tym teledyski, programy TV oraz filmy, a czwarte miejsce zajmują książki.

Screen-Shot-2013-05-13-at-14.44.56

Sądzę, że 40$ w ciągu roku to dość mała suma, zważając na to, że jesteśmy w stanie wydać znacznie więcej podczas jednej wizyty w sklepie z grami na PC/konsolę. A czy Wy liczyliście kiedyś, ile wydaliście już w iTunes Store? Zawyżacie, czy zaniżacie statystyki i średnią? 🙂

To Top