Plotki

Dotykowy home z czytnikiem linii papilarnych w iPhone’ie 5s

iPhone 5s - dotykowy przycisk home z czytnikiem linii papilarnych

Przycisk home to jeden z bardziej zawodnych elementów w iPhone’ach. Nic więc dziwnego, że Apple pracuje nad innym rozwiązaniem, które miałoby doprowadzić do pozbycia się fizycznego przycisku na przedniej części telefonu.

Według tajwańskiego serwisu TechNews, [iphone5s] będzie wyposażony w dotykowy przycisk home. Mało tego, przycisk ten ma posiadać zintegrowany czytnik linii papilarnych, które miałyby zostać wykorzystane jako forma weryfikacji użytkownika urządzenia (przeczytaj więcej na ten temat).

Głównym materiałem z jakiego byłby wykonany nowy przycisk, byłby szafir – bardzo twardy i wytrzymały na wszelkie zarysowania i uszkodzenia. Nie byłby to jednak pierwszy raz, kiedy Apple wykorzystałoby w swoim smartphone’ie tego typu materiał. Obecny aparat iPhone’a 5 jest właśnie chroniony za pomocą tego kryształu.

Jeśli Apple faktycznie zdecyduje się na zastosowanie w najnowszym modelu iPhone’a czytnik linii papilarnych, będzie to zdecydowanie ważny krok w rozwoju bezpieczeństwa urządzeń mobilnych.

To Top