Aplikacje na iOS i OS X

CloudPass – wszystkie hasła w jednym miejscu

CloudPass - iOS (iPhone, iPod touch)

Od kilku lat stale korzystam z menadżerów. W dzisiejszych czasach co chwilę pojawiają się nowe informacje na temat zhackowanych stron i wycieków haseł. Niestety nie da się w 100% uchronić przed tego typu wyciekami – czasem wpadki zaliczają nawet największe firmy. Jedynym z najbezpieczniejszych i najprostszych rozwiązań jest stosowanie do każdej usługi/strony innego hasła. Pojawia się wtedy problem zapamiętania lub zapisania wszystkich haseł. Z pomocą przychodzą nam menadżery haseł, wymagające znania tylko jednego, głównego hasła do programu.

Właśnie tego typu aplikacją jest CloudPass polskiego studia CloudMension. Po uruchomieniu programu wystarczy ustawić główne hasło. Nie musimy zakładać żadnego konta u producenta, aby korzystać z aplikacji, bowiem wszystkie dane synchronizowane są za pośrednictwem iCloud. Dla niektórych może wydawać się to niebezpiecznym, ale bez obaw – dane są szyfrowane (AES 256BIT).

Aplikacja została podzielona na 4 zakładki:

[list_style class=”bookmark” ]

  • Stronę główną z której mamy dostęp do najczęściej używanych przez nas haseł
  • Kategorie w których możemy przeglądać i tworzyć nowe kategorie haseł
  • Narzędzia – miejsce gdzie możemy zmienić główne hasło, zablokować aplikację lub wygenerować hasło (wybieramy długość hasła oraz czy ma być z znakami specjalnymi i cyframi czy bez)
  • oraz w pełnej wersji – wbudowana przeglądarka

[/list_style]

Aplikacja oferuje ciekawą opcję jaką jest szybkie logowanie – wystarczy kliknąć w interesujące nas hasło, a aplikacja otworzy w swojej przeglądarce wybraną stronę i automatycznie wypełni w niej dane do logowania (o ile zapiszemy adres strony w odpowiednim polu przy danym haśle). Dodatkowo, klikając w ikonkę oka, możemy szybko podejrzeć hasło lub klikając w strzałkę przejść do jego edycji.

Podczas przeglądania stron w wbudowanej w aplikację przeglądarce również mamy dostęp do zapisanych haseł, oraz możemy dodawać nowe – aplikacja sama wykrywa nowe rejestracje, logowania oraz zmiany haseł.

CloudPass jest intuicyjną i dopracowaną aplikacją, ułatwiającą przeglądanie internetu w naszym telefonie. Pozostaje tylko czekać na wersję na komputery osobiste. Moim jedynym zastrzeżeniem jest design aplikacji – jednak w tym wypadku jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu.

[download]

[itunes id=586380218] [itunes id=586373927]

To Top