Informacje i nowości

Sher.ly – nieChmura

sher.ly - współdzielenie plików bez chmury

Sher.ly – kolejny polski projekt. Tym razem z potężnym potencjałem. Czyli synchronizacja między urządzeniami bez pośrednictwa Chmury.

Wszyscy znamy zasadę działania Chmur. Robimy zdjęcie iPhonem, wrzucamy w Chmurę i pobieramy chwilę wcześniej zrobione zdjęcie na swój tablet. Wszystko jest bardzo wygodne, nie musimy podpinać sprzętu pod komputer, bawić się kablami, kopiowaniem. Oszczędność czasu i zdecydowana wygoda. Jednak trzeba pamiętać, że uploadujemy swoje prywatne lub poufne dane na zewnętrzny serwer. Może być to niebezpieczne. Poza tym, chcąc udostępnić komuś jakieś dane, musimy czekać aż zostaną one wysłane na zewnętrzny serwer i dopiero ktoś może je pobierać. O ile prędkość pobierania bywa przy większości łącz przyzwoite, to wysyłanie dużych plików bywa już niestety bardzo uciążliwe.

I właśnie tutaj pojawia nam się usługa sher.ly, która omija Chmurę. Pliki są udostępniane bezpośrednio z naszego dysku twardego. Jak dowiedzieliśmy się od autorów aplikacji, obecnie trwają prace nad aplikacjami na OSX, Windows, a także Linux, a wersje beta mają pojawić się już pod koniec czerwca. Następnie chcą się skupić na wersji dla iOS, Android oraz WP, a także wersje na urządzenia NAS oraz serwerowe.

Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądał interfejs, w tej chwili jest dopiero koncepcją. Twórcy wspomnieli, że stawiają na jakość, prostotę obsługi i szybkość, a przede wszystkim na bezpieczeństwo.

[vimeo id=”65924687″]

Z prezentacji video możemy się dowiedzieć, że program/usługa będzie darmowa w przypadku użytku osobistego/domowego.

Idea takiej wymiany plików bardzo przypadła mi do gustu. Szczerze nie mogę się doczekać kiedy będę mógł z tego skorzystać 🙂 Jeśli chcecie jako pierwsi wiedzieć o tym kiedy pojawi się aplikacja, jak działa i jak wygląda – śledźcie nasz serwis. Projekt bardzo nam się spodobał i na pewno jak tylko będzie to możliwe poddamy go testom i podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami 🙂

Zapraszam również na stronę producenta http://sher.ly gdzie możecie podać swój adres e-mail i czekać na wiadomość od autorów z informacją o starcie.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że sher.ly bierze udział w konkursie dla startupów w Dolinie Krzemowej – jako jedyny polski projekt! Możecie wesprzeć pomysł i dać szansę na wygraną! Wystarczy odwiedzić link https://www.fandrop.com/drop/sherly-converts-all-your-bits-of-storage-at-homeoffice-into-one-with-unlimited-capacity-access. Udostępniajcie go na swoich portalach społecznościowych 🙂 Myślę, że sher.ly jest projektem, który na prawdę warto wesprzeć!

To Top