Aplikacje na iOS i OS X

„Album” z paragonami, czyli polska aplikacja – Mój Paragon

Zasada działania aplikacji Mój Paragon jest tak samo prosta jak korzystanie z niej. Idziemy do sklepu, robimy zakupy, dostajemy paragon, robimy mu zdjęcie i… zapisujemy w aplikacji. Tylko tyle? Nie! Do każdego paragonu przypisujemy kilka bardzo istotnych informacji.

Mamy możliwość każdemu z zeskanowanych paragonów nadać nazwę, wpisać nazwę sklepu, oraz dzień w jakim dokonaliśmy zakupu, długość gwarancji w miesiącach, a także kwotę jaką przeznaczyliśmy za zakupy. Kiedy już „przygotujemy” sobie taki paragon dodajemy do wcześniej stworzonej przez nas kategorii, np. „Sprzęt RTV”.

Bardzo wygodną funkcją jest przypomnienie (które możemy sobie sami ustawić) o zbliżającym się końcu gwarancji, co ułatwi nam porządkowanie (czyt. niszczenie) oryginalnych paragonów. Ponieważ mam wrażenie, że mimo katalogowania ich w telefonie, żaden (może się mylę) sklep nie uwzględni reklamacji na podstawie zdjęcia paragonu. Sądzę, że musimy go posiadać fizycznie. Co jednak nie zmienia faktu, że znacznie wygodniej jest szukać chociażby informacji o tym czy nasz sprzęt jest jeszcze na gwarancji w telefonie, niż w stercie papierów.

Aplikacja niestety nie wspiera synchronizacji z innym sprzętem przez np. iCloud czy Dropbox, co uważam za duży minus. Nadrabia to jednak możliwością wysyłania paragonu wraz z opisem przez e-mail, chociaż może to być problematyczne przy bazie około 100 paragonów.

W mojej opinii Mój Paragon to program wart zakupu przede wszystkim ze względu na niską cenę (0.89€), proste wykonanie i przede wszystkim przez swoją przydatność.

[itunes id=640443565]

To Top