Aplikacje na iOS i OS X

Flickery – natywna aplikacja do Flickr

Zacznijmy od początku. Flickr to usługa od Yahoo!, a raczej serwis do przechowywania, udostępniania i gromadzenia zdjęć, która niedawno przeszła spory redesign. Aplikacją jaką się dziś zajmiemy to Flickery. Jest to program to obsługi właśnie Flickr.

Ważna informacja to producent aplikacji. Jest nim ta sama firma co w przypadku ScreenFloat oraz Yoink dlatego posiadając całą rodzinę tych programów można sobie stworzyć fajne środowisko pracy.

Co potrafi Flickery

Program przede wszystkim zastępuje nam wersję przeglądarkową usługi. Z jego poziomu możemy administrować zdjęciami czyli:

[list_style class=”bookmark” ]

  • dodawać opisy do zdjęć
  • dodawać tagi
  • zmieniać ustawienia widoczności/prywatności/licencję
  • dodawać lokalizację
  • dodawać i usuwać zdjęcia
  • dodawać komentarze
  • udostępniać poprzez email, twitter, kopiować link bezpośredni oraz kod HTML na stronę internetową
  • sprawdzać dane EXIF zdjęć

[/list_style]

Społeczność

Poza administracją własnymi zdjęciami mamy możliwość przeszukiwania kopalni Flickr. Wyszukiwanie jest całkiem bogate, bo możemy to robić również po licencji, dacie, użytkowniku, tagach no i nazwie oczywiście.

Kolejną opcją jest po prostu zwykła strona główna. Wyświetlane tam są losowe najnowsze zdjęcia z serwisu. Można czasem znaleźć coś fajnego. Może akurat nową tapetę na biurko znajdziecie? 😉

Ciekawym dodatkiem jest też wyszukiwanie po lokalizacji najbliższych zdjęć. Fajnie to zastosować chociażby, gdy przeprowadzasz się do nowego miejsca zamieszkania i chcesz zobaczyć ciekawe miejsca,  albo czy fajni sąsiedzi nie mieszkają w pobliżu?

No i na koniec wrzucanie zdjęć, czyli upload. Można go robić ze zrzutu ekranu, można też nagrać film z tego (zdjęcie 3 – przycisk Record) panelu lub po prostu wybrać zdjęcia z dysku i wstawić je do portalu.

Flickery jest aplikacją, którą również powinniście posiadać, szczególnie, że Flickr przeszedł gruntowny redesign i jego możliwości mocno się zwiększyły. O tym możecie przeczytać na moim prywatnym blogu, w najnowszym wpisie o Flickr (tutaj).

Jednym z minusów jest jednak cena. 11€ to nie jest co prawa powalająca na łopatki cena, ale jeżeli ktoś używa Flickr stale i jest fotografem to myślę, że da się to przełknąć, bo możliwości zarządzania są spore.

Oczywiście, przy odrobinie szczęścia, możecie otrzymać Flickery za darmo! Dzisiaj ok. 19, w komentarzach poniżej znajdziecie kody do Mac App Store.

[download]

[appstore id=403111073]

To Top