Aplikacje na iOS i OS X

Moje hasło to [ cmd ] + [ ]

Bezpieczeństwo w internecie w dzisiejszych czasach to podstawa. Co chwilę pojawiają się informacje o włamaniach na kolejne serwisy – nawet te największe. Nasze dane w sieci nigdy nie są w 100% bezpieczne, dlatego też powinniśmy starać się je jak najlepiej zabezpieczać.

Stosowanie unikalnych haseł do każdej strony zabezpiecza nas przed utratą wszystkich naszych kont po włamaniu się na jedno z nich. Dlatego tak ważne jest unikanie używania tego samego hasła.

W większości przypadków nasze hasła są szyfrowane, jeśli jednak składają się one z prostych słów to bezproblemowo mogą zostać złamane – aby tego uniknąć powinniśmy stosować długie hasła, składające się z losowych znaków. Niestety, takie hasła jest bardzo ciężko zapamiętać, zwłaszcza gdy mamy kilkanaście kont na różnych serwisach.

Z pomocą przychodzą menadżery haseł, które pozwalają przechowywać hasła na dysku w zaszyfrowanej postaci. Dostęp do nich otrzymujemy po podaniu naszego głównego hasła. W większości wypadków na tym kończy się funkcjonalność przeciętnego menadżera haseł. 1Password to jednak nie tylko miejsce do przechowywania haseł. Możemy również zapisywać nasze dane osobowe, numery kart płatniczych i kredytowych oraz licencje na oprogramowanie.

Aplikacja w wersji na OS X oferuje bardzo rozbudowane dodatki do najpopularniejszych przeglądarek (Safari, Chrome, Firefox). W momencie gdy założymy nowe konto w jakimś serwisie, dodatek automatycznie wykryje naszą rejestrację i zapyta o zapisanie danych w bazie programu. Podobnie podczas zmiany hasła na jakiejś stronie. Logowanie sprowadza się do wywołania dodatku przez skrót klawiszowy – program sam wypełni dane do logowania oraz jeśli tak ustalimy – automatycznie nas zaloguje.W oknie dodatku znajdziemy również szybki dostęp do zapisanych danych osobowych, kart kredytowych, pozostałych haseł oraz generatora haseł.

1Password - plugin do Safari - Mac OS X

W praktyce główna aplikacja służy do organizowania i przeglądania haseł oraz dodawania nowych kart kredytowych i licencji na oprogramowanie. Całą resztę o wiele szybciej i wygodniej jest robić w dodatku do przeglądarki.

1Password - Mac OS X

Ważnym aspektem w tego typu programach jest synchronizacja danych pomiędzy naszymi urządzeniami. 1Password oferuje synchronizację poprzez WiFi oraz Dropboksa. Aplikacja dostępna jest na Mac OS, iOS oraz Windowsa i Androida. Aplikacja na urządzenia mobilne jest równie funkcjonalna jak wersja na komputery. Jedyną różnicą jest wbudowana przeglądarka,z której mamy dostęp do szybkiego logowania, zapisywania haseł, automatycznego wypełnianie danych osobowych i kart kredytowych.

1Password - iOS (iPad)

1Password używam od kilku lat i jest jednym z moich ulubionych i najintensywniej używanych przeze mnie programów. Jest to niezastąpiona aplikacja, zwiększająca bezpieczeństwo w sieci i gwarantująca bezstresowe korzystanie z różnych usług w internecie.

W chwili pisania tego artykułu, 1Password dostępny jest w promocji -50%.

[download]

[itunes id=443987910][itunes id=568903335]

To Top