Aplikacje na iOS i OS X

[Dzień Dziecka] Aplikacje edukacyjne dla dzieci

DinoClub - iOS

Kolejne zestawienie przygotowane z okazji Dnia Dziecka, to lista programów edukacyjnych. Co prawda większość aplikacji dla dzieci spełnia taką rolę, a ich celem najczęściej jest nauka poprzez zabawę, to jednak na tej liście staraliśmy się zgromadzić aplikacje szczególnie nastawione na poszerzanie wiedzy najmłodszych.

Wszystkie prezentowany pozycje dostępne są w języku polskim. Aby je pobrać/kupić z App Store’a wystarczy kliknąć w ikonkę aplikacji widoczną pod opisem.

Jeśli chcesz poznać inne aplikacje dla dzieci odwiedź link: Dzień Dziecka z AppleCenter.pl.

[margin_border /]

1. DinoClub – Świat Dinozaurów

DZIECI kochają DINOZAURY, a DINO CLUB kocha DZIECI! Drapieżny Tyranozaur, potężny Diplodok, rybożerny Spinozaur i wiele innych… Dołącz do DINO CLUB i baw się w fascynującym świecie przyjaznych dinozaurów. Doskonałe połączenie edukacji i rozrywki w jednym! Zostań archeologiem i odkrywcą, bo przed Tobą piękny świat Dinozaurów z Dino Club. Dino Club daje Ci doskonałą zabawę i twórczą rozrywkę na długi czas.

Zobacz naszą recenzję.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – pierwsza na iPhone’a i iPoda touch, druga – na iPada.

[appstore id=641715993][appstore id=641726644]

[margin_border /]

2. Cyferki dla dzieci

Chcesz nauczyć swoje dziecko cyfr od 1 do 10? Z tą aplikacją to bardzo proste. Twoje dziecko używając aplikacji będzie umiało bez problemu powiedzieć, pokazać na palcach a nawet napisać cyfry. Najpierw Twoje dziecko może poznać wszystkie dziesięć cyfr, wykonując proste zadania. Potem może nauczyć się pisać cyfry, używając do tego specjalnych szablonów.

Zobacz naszą recenzję.

Aplikacja jest uniwersalna (iPhone, iPad, iPod touch).

[appstore id=634344636]

[margin_border /]

3. Alfabet dla dzieci

Aplikacja jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, które zaczynają swoją przygodę z polskim alfabetem. Każda litera została zilustrowana czterema wyrazami, spośród których jeden jest animowany i wzbogacony o charakterystyczny dla danego przedmiotu dźwięk. Połączenie skojarzenia liter z obrazkami oraz z nagraniem polskiego lektora to bardzo skuteczna metoda na szybką i przyjemną naukę alfabetu.

Zobacz naszą recenzję.

Aplikacja jest uniwersalna (iPhone, iPad, iPod touch).

[appstore id=458068141]

[margin_border /]

4. Poznawaj swoje ciało

Poznawaj swoje ciało to zabawna aplikacja dla dzieci i dorosłych, dzięki której dzieci mogą zapoznać się z budową ciała człowieka. Poznaj nazwy części ciała, sprawdź, gdzie znajdują się poszczególne organy wewnętrzne. Wspaniała grafika, doskonałe nagrania lektorskie, zabawne efekty dźwiękowe… słowem wszystko, czego potrzebujesz aby uczyć i bawić się jednocześnie.

Aplikacja jest przeznaczona wyłącznie na iPada.

[appstore id=463145023]

[margin_border /]

5. Matematyka dodawanie i odejmowanie

Aplikacja uczy dodawania i odejmowania w zakresie od 0 do 20, dając do wyboru trzy możliwe odpowiedzi na zadane działania. Program świetnie sprawdza się także we wspólnej pracy dziecka z rodzicem, który wyjaśnia mu podstawowe zasady arytmetyki, pozwalając dziecku wybrać prawidłową odpowiedź.

Aplikacja jest uniwersalna (iPhone, iPad, iPod touch).

[appstore id=456588957]

[margin_border /]

6. Zabawne kropki dla dzieci

Każdy z nas pamięta zabawę z kartką i ołówkiem, która polegała na łączeniu ponumerowanych punktów w odpowiedniej kolejności, aby powstał obrazek. Zabawne Kropki to analogiczna gra dla najmłodszych w wersji iPhone i iPad. Wystarczyć połączyć ponumerowane kropki, aby zobaczyć co kryje się pod tajemniczo ułożonymi cyframi. Przy niektórych obrazkach czeka na Twoje dziecko mała niespodzianka. Jak grać? Przesuwaj palcem po ekranie łącząc cyfry kolejno od najmniejszej do największej.

Aplikacja jest uniwersalna (iPhone, iPad, iPod touch).

[appstore id=469370324]

[margin_border /]

7. Tajemnicza kuchnia

Tajemnicza Kuchnia to aplikacja, przygotowana z myślą o dzieciach ciekawych tajemnic, które skrywa w sobie kuchnia. Program zawiera 30 wesołych animacji. Każda animacja wyjaśnia tajniki otaczającego nas świata. Aplikacja jest formą świetnej zabawy dla Dziecka, ale również doskonałym narzędziem dla Rodziców, które pomaga odpowiedzieć na najbardziej podchwytliwe pytania, jakie mogą zrodzić się w głowie Malucha. Każda z animacji czytana jest przez polskiego lektora.

Aplikacja jest uniwersalna (iPhone, iPad, iPod touch).

[appstore id=473615224]

[margin_border /]

8. Pogodowe zgadywanki

Pogodowe Zgadywanki to gra edukacyjna o tematyce meteorologicznej zaprojektowana z myślą o dzieciach ciekawych otaczającego nas świata oraz wiecznie zmieniających się zjawisk pogodowych. Celem gry jest pogłębienie wiedzy na temat 45 podstawowych zjawisk pogodowych, takich jak mgła, gołoledź lub zmierzch, poprzez interaktywny quiz edukacyjny.

Aplikacja przeznaczona jest wyłącznie na iPada.

[appstore id=504897216]

[margin_border /]

9. Edulatki: Litery

Edulatki: Litery to aplikacja edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku 4-5 lat, gwarantująca naukę z elementami zabawy. Aplikacja jest prosta w obsłudze, a treść w niej zawarta dostosowana jest do wieku i możliwości małego użytkownika. Kolorowa grafika i interaktywne przedmioty pobudzają ciekawość dzieci i uatrakcyjniają ćwiczenia, zachęcając tym do eksploracji zaprezentowanego świata.

Aplikacja przeznaczona jest wyłącznie na iPada.

[appstore id=553177401]

[margin_border /]

10. Moje Pierwsze Słowa – Edukacja dla Dzieci

Program zawiera 88 dużych, kolorowych kart uporządkowanych w 11 kategoriach. Na każdej karcie jest wyraźny obrazek, który jest podpisany i czytany przez lektora w języku polskim (głos kobiecy). Niektóre z kart są wzbogacone animacjami i charakterystycznymi dla zilustrowanych przedmiotów i zwierząt zabawnymi odgłosami.

Aplikacja zawiera również 4 proste gry, dzięki którym Twoje dziecko może w łatwy i przyjemny sposób utrwalić swoją wiedzę. Są to zgadywanki, w których dziecko zbiera punkty za każdą poprawną odpowiedź.

Aplikacja jest uniwersalna (iPhone, iPad, iPod touch).

[appstore id=469347036]

[margin_border /]

11. Wesołe Robaczki – Nauka przez zabawę: Cyfry i Litery

Czy właśnie rozpoczynacie naukę liczenia i czytania? Wesołe Robaczki pozwolą Twojemu dziecku w łatwy sposób poznać podstawy matematyki, przyrody, języka polskiego, a także rozwinąć elementarne umiejętności z zakresu rozpoznawania kolorów, sylabizowania, czy nauki nazw owadów.

Aplikacja przeznaczona jest wyłącznie na iPada.

[appstore id=539903315]

[margin_border /]

To Top