Plotki

Kolejne zdjęcie iOS 7?

iOS 7 iMessage

Na jednym z amerykańskich for poświęconych Apple pojawiło się kolejne zdjęcie (zobacz poprzednie), które ma przedstawiać aplikację iMessage z nadchodzącego systemu [ios7].

Jak zwykle w takich przypadkach bardzo trudno zweryfikować jakąkolwiek autentyczność takiego zdjęcia, jednak to, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że widoczna tam aplikacja dosyć dobrze pasuje do opisu systemu, który pojawił się jakiś czas temu, a który pochodził od osób, które brały udział w pracach nad [ios7] (zobacz artykuł).

Zgodnie z tamtym opisem, klawisze klawiatury nie uległy specjalnym zmianom, ale są jaśniejsze, natomiast tło klawiatury ciemno szare. Całość jest bardziej kontrastowa. Widoczny interfejs został pozbawiony cieni. Pozostały natomiast delikatne gradienty. Ogólnie można zauważyć, że dominuje biel i kolory czarny i ciemno szary. Pozostał jednak w zasadzie jednokolorowy akcent, który jak wynika ze wspomnianego artykułu, ma być inny dla każdej aplikacji.

Zmianie uległy także dymki z wiadomościami – zostały pozbawione „ogonka”, przez co bardzo przypominają teraz przyciski. Na lepsze moim zdaniem zmieniło się także pole służące do wprowadzania wiadomości, które ie jest tak mocno zaokrąglone jak w obecnym iOS.

Jak na prawdę będzie wyglądał nowy iOS i na ile pojawiające się zdjęcia są zgodne z prawdą dowiemy się już w najbliższy poniedziałek.

Przypominam także, że w naszym portalu będziecie mogli śledzić relację live z keynote. Zapraszamy na nią 10 czerwca, przed godziną 19. – WWDC 2013 Live.

iOS 7 iMessage

To Top