Plotki

Kolorowe iPhone’y, w plastikowej obudowie za 99$?

Kolorowe iPhone'y

Routers donosi, jakoby Apple planowało wydać iPhone’a kosztującego 99$, w różnych kolorach, jeszcze w tym roku. O plastikowych i kolorowych iPhone’ach słyszy się już od dawna, jednak chyba po raz pierwszy w doniesieniach pojawiła się konkretna cena.

Według Roters, Apple ma w drugiej połowie roku wprowadzić do sprzedaży dwa nowe modelu swojego smartphone’a, z czego tańsza wersja ma posiadać obudowę z tworzywa sztucznego w kilku kolorach, co ma ją odróżniać od droższej, tradycyjnej wersji, która ma pozostać w eleganckiej czerni lub bieli połączonej z aluminium.

Raporty wskazują, że iPhone’y miałyby się różnić wyłącznie obudowami, jednak moim zdaniem niemożliwe jest zejście do tak niskiej ceny bez ingerencji we wnętrze telefonu. To z kolei niosłoby kolejne problemy – m.in. dla deweloperów tworzących bardziej zaawansowane aplikacje – szczególnie gry, mające spore wymagania techniczne.

Reuters powołuje się jednak na swoje źródła z Azji, według których produkcja próbna miała rozpocząć się jeszcze w czerwcu, jednak ze względu na wysokie wymogi i idealistyczne standardy Apple, jest problem z doborem odpowiednich kolorów nowych iPhone’ów. Według tego samego źródła, fabryka ma przygotować 20 milionów „plastikowych” iPhone’ów do października.

Pozostaje jednak wciąż pytanie. Czy Apple, firma która ma „wysokie wymogi i idealistyczne standardy”, faktycznie zdecyduje się na wydanie swojego produktu w dwóch wersjach – tańszej i droższej?

To Top