Aplikacje na iOS i OS X

Google kupiło nawigację społecznościową Waze

Waze - ios

Waze – popularna aplikacja nawigacyjna została wykupiona przez Google i w najbliższym czasie zostanie połączona z usługą Maps. Takie informacje zostały wczoraj oficjalnie potwierdzone.

Zakup dokonany przez Google został ujawniony na firmowym blogu przez Briana McClendona, który ogłosił, że zespół rozwoju Waze pozostanie w Izraelu. Nie zmieniona zostanie główna idea aplikacji -czyli możliwości aktualizowania map przez użytkowników, oraz umieszczania informacji o sytuacji na drogach. Same założenia Waze osobiście bardzo mi się podobają, mimo że aplikacja pozostawiała trochę do życzenia. Do tego społeczność użytkowników w Polsce była stosunkowo mała. Jeśli Google postanowi zintegrować to co oferuje Waze ze swoimi Mapami, może to zaowocować bardzo ciekawą usługą.

Nigdzie nie została podana oficjalnie kwota, którą Google zapłaciło za prawa do aplikacji, ale szacuje się, że jest to koszt około 1 mld USD.

Jeszcze 2 miesiące temu Waze miał ponad 40 milionów użytkowników, którzy aktywnie korzystali z aplikacji.

Co ciekawe Waze częściowo był pomocny dla Apple czy tworzeniu 'nowych’ map, które poznaliśmy w iOS6.

Waze to bezpłatna aplikacja dostępna w AppStore. Więcej na jej temat możecie przeczytać w osobnym artykule: Waze – nawigazja społecznościowa na iOS.

[download]

[appstore id=323229106]

 

 

 

To Top