Aplikacje na iOS i OS X

Microsoft Office „w końcu” zawitał do App Store!

Office Mobile - iOS (iPhone, iPod touch)

W końcu Microsoft zdecydował się wypuścić swój flagowy produkt, jakim jest pakiet Office, na systemy iOS i Android. Niestety, nie jest to pełny pakiet – to wersja jedynie dla posiadających usługę Microsoft 365 (której abonament miesięczny kosztuje w Polsce 42,99zł).

Aplikacja, pomimo swojej uniwersalności, jest jedynie przystosowana do ekranów iPhone’a i iPoda Touch. Drugim poważnym (w sumie, to trzecim) zarzutem jest możliwość jego nabycia. Pomimo iż cała aplikacja jest w języku polskim, możemy ją ściągnąć, jeżeli posiadamy konto w amerykańskim App Store. Do działania wymaga wersji iOS 6.1 lub nowszej. Już dzisiaj wielu użytkowników skarży się na działanie i jakość programu – minimalna możliwość edycji, brak optymalizacji, wspomniany brak przygotowania aplikacji pod większe ekrany niż iPhone’a oraz ogólny „skok na kasę” ze strony Microsoftu.

Podsumowując, może i to jest „dobry gest” w stronę posiadaczy urządzeń z iOS, lecz bardzo nasycony ignorancją i pogardą – o ile M$ mógłby konkurować chociażby z iWorks wydając pełnoprawny pakiet, zdecydowano się na pójście na łatwiznę i  wypuszczenie jedynie aplikacji klienckiej beznadziejnej usługi (wg. mnie) jaką jest Microsoft 365.

[download]

[appstore_us id=541164041]

To Top