Co słychać u konkurencji

Tajemnice powstawania Surface’a Booka

Microsoft po kilku miesiącach od premiery Sufrace Booka zdecydował się na umieszczenie wpisu ujawniającego  sekrety jego powstawania. Warto się temu przyjrzeć dokładniej.

Surface Book jest unikalnym urządzeniem ze względu na nowatorskie rozwiązanie zawiasu podtrzymującego odłączany ekran. Zespół projektowy zajmujący się tym projektem wzorował się na  starych książkach w formacie folio.

microsoft-surface-book-2.0 (1)

Oczywiście nie obyło się bez problemów. Urządzenie przewracało się na górny, cięższy element. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie masy klawiatury Surface’a, ale pojawiłby się kolejny problem do zwalczenia –  zbyt duża masa całości. Rozwiązaniem problemu okazał się być zawias o dużej powierzchni, który zapobiegał przewróceniu się urządzenia.

Surface-Book-design-5 (1)

Do produkcji zawiasów i łączników ekranu użyto inteligentny stop z pamięcią kształtu. Stop zmienia kształt pod wpływem bodźców zewnętrznych. W przypadku Surface’a bodźcem zewnętrznym jest prąd elektryczny. Pomysł na użycie takiego materiału został zaczerpnięty z rękawic stworzonych dla astronautów przez projektantkę Kaitlyn Schoeck, gdzie odpowiednie czujniki wykrywają ruch i pomagają w wyginaniu się rękawicy.

Całą historię znajdziecie na blogu firmy Microsoft tutaj.

Źródło: Windows Central

Komentarze
To Top