Aplikacje na iOS i OS X

The Mushroom Book – atlas grzybów na iOS

The Mushroom Book to polska aplikacja, która z pewnością przyda się każdemu, kto planuje wybrać się do lasu w poszukiwaniu grzybów.

Program został podzielony na dwie części:

Pierwsza to atlas grzybów, w którym znajdziemy listę 70 gatunków – każdy ze zdjęciem i opisem. Co ważne opisy są krótkie, ale szczegółowe i rzeczowe. Na ogół mamy w nich wypunktowane charakterystyczne cechy danego gatunku, oraz informację, z czym najczęściej bywa on mylony. Z prawej strony widoczna jest też ikonka oznaczająca, czy grzyb jest jadalny, czy może trujący.

 

Druga część aplikacji, to identyfikacja grzybów. Jak ona działa? Otóż wybieramy odpowiednie, podstawowe cechy wyglądu naszego znaleziska, na koniec rodzaj lasu w jakim go znaleźliśmy, a program wyszuka nam pasujące pozycje, które mogą pomóc nam w identyfikacji. Oczywiście chociaż aplikacja może być bardzo przydatna, należy pamiętać, że niektóre grzyby bardzo trudno zidentyfikować, więc lepiej zbierać tylko te, co do których nie mamy najmniejszych wątpliwości.

Na koniec nieco gorsza informacja – chociaż aplikację możemy pobrać z AppStore za darmo, to w wersji podstawowej będziemy mieli dostęp jedynie do opisów 20 gatunków grzybów. Pełny dostęp można wykupić poprzez płatność wewnątrz aplikacji, w cenie 0,89€. W związku z tym, to tę wartość biorę pod uwagę oceniając The Mushroom Book i w zasadzie traktuję program jako płatny.

Aplikacja jest uniwersalna i działa zarówno na iPhone’ie, jak i iPadzie.

[download]

[appstore id=648997364]

To Top