Książki i Ebooki

Prawda Michaela Palina – książka idealna na wakacje

Prawda - Michael Palin - Insignis Media

Prawda to najnowsza powieść Michaela Palina – jednego z filarów legendarnej grupy Monty Pythona, aktora, producenta, pisarza, kompozytora, a ostatnimi laty – znanego podróżnika.

Prawda, to z jednej strony trzymający w napięciu ekothriller, a z drugiej – powieść niezwykle ciepła i pełna subtelnego humoru. Wszystko zaczyna się od pewnej niespodziewanej, mogącej odmienić życie propozycji, którą otrzymuje Keith Mabbut – niespełniony pisarz i dziennikarz, przeżywający małżeński kryzys i borykający się z wieloma innymi, osobistymi problemami.

Pewne wydawnictwo chce zlecić mu napisanie biografii owianego legendą, wielbionego i nieuchwytnego działacza ekologicznego, obrońcę praw człowieka i bezkompromisowego ideowca – Hamisha Melville’a. Początkowo sceptycznie nastawiony do propozycji Mabbyt, wyraża w końcu zgodę i rusza w podróż po Indiach, gdzie według pozyskanych informacji przebywa Melville.

To z czym główny bohater spotka się na miejscu, będzie miało dla niego znamienne konsekwencje. Pojęcie „prawdy”, jakiemu dotychczas hołdował, zmieni zupełnie swoje znaczenie. Mabbut przekona się, że prawdą może być wszystko, co chcemy, żeby za nią uchodziło…

Powieść Prawda, to druga, po Krześle Hemingwaya powieść Michaela Palina znanego w Polsce przede wszystkim z książek podróżniczych. Napisana niezwykle lekkim piórem Prawda to znakomita lektura na nadchodzące wakacje. Znajdziecie w niej połączenie pasji podróżniczej Palina z jego wyrafinowanym poczuciem humoru i sarkazmu, a jednocześnie prowokację do zadawania niewygodnych pytań o cenę postępu i istotę dziennikarskiej prawdy, która nazbyt często traktowana jest jako towar.

Z okazji premiery powieści, która niedawno miała miejsce, Michael odwiedził Polskę. Poniżej możecie obejrzeć film z programu Poranne Kakao w Roxy FM.

[youtube id=”ynW0vS5v5ro”]

[download]

[appstore id=654457202]

[margin_border /]

Konkurs

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Insignis mam dla Was kody, które pozwolą pobrać książkę z iBookstore całkowicie za darmo. Co zrobić, aby wygrać kod? Wystarczy napisać komentarz, którym przekonasz mnie, że to właśnie Tobie powinienem wręczyć nagrodę! 🙂 Do dzieła! Na komentarze czekam do niedzieli (30.06), do godziny 21:00.

 

To Top