Książki i Ebooki

Biografia Jony’ego Ive’a od dziś w polskich księgarniach

Biografia Jony'ego Ive'a

Jony Ive to jeden z najbliższych przyjaciół Steve’a Jobsa, jego „bratnia dusza w Apple”, genialny projektant, którego poczucie estetyki ukształtowało kultowe dziś produkty, jak iPhone, iPad czy iPod i zdefiniowało sposób interakcji użytkownika z zaawansowanym technologicznie sprzętem. Obecnie wiceprezes ds. wzornictwa w Apple Inc. Dziś na półki polskich księgarń trafia jego pierwsza szczegółowa biografia pióra Leandera Kahneya, przetłumaczona już na 19 języków.

[button href=”http://applecenter.pl/kup-biografie-jony-ive” type=”large” ] Kup książkę [/button] [button href=”http://applecenter.pl/VNRY” type=”large” ]   KONKURS   [/button]

Leander Kahney, dziennikarz od lat zajmujący się zawodowo tematyką Apple i – podobnie jak Ive – Anglik mieszkający w Stanach – kreśli w swoim dziele pasjonujący portret Jony’ego Ive’a. Losy jednego z najsłynniejszych projektantów w branży będziemy mogli prześledzić od jego najmłodszych lat, kiedy dojrzewała w nim zaszczepiona przez ojca fascynacja wzornictwem. Kahney przedstawia wczesne projekty Jony’ego, również i te powstałe w ramach zajęć szkolnych i na studiach, i opisuje  drogę, jaką przeszedł Ive, by z projektanta-stażysty znanego studia projektowego, a potem współwłaściciela niewielkiej firmy konsultingowo-projektowej, stać się głównym projektantem Apple, odpowiedzialnym obecnie za wiele linii produktów tej firmy i kształtującym bezpośrednio jej politykę i wizerunek.

[youtube id=”NxgXkIW2nBM”]

Biografia Jony’ego Ive’a to po części również pasjonująca historia designu – jego rozwoju i niebanalnych, i trudnych poszukiwań, które zaowocowały formą produktów, jaką obecnie uważamy za oczywistą. To wreszcie znakomite uzupełnienie, rozszerzenie i pogłębienie słynnej biografii Steve’a Jobsa[appstore id=498652664 type=price] – w końcu to twórczy duet obu wizjonerów postawił na nogi firmę Apple i sprawił, że stała się jedną z najwartościowszych marek na świecie.

Książka Leandera Kahneya „Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze urządzenia Apple” (wydana nakładem Insignis Media), to łakomy kąsek nie tylko dla fanów Apple; to bardzo ciekawa propozycja czytelnicza dla wszystkich tych, którzy sięgnęli po biografię Steve Jobsa[appstore id=498652664 type=price] pióra Waltera Isaacsona. To wreszcie epicka opowieść o angielskim skromnym chłopcu z dysleksją, który wierny swoim dziecięcym fascynacjom zawędrował na sam szczyt jednej z najbardziej wymagających i konkurencyjnych branży.

[button href=”http://applecenter.pl/QUBg” type=”large”] Przeczytaj fragment książki [/button]

Biografia Jony’ego Ive będzie dostępna również w formie e-booka – od 9 kwietnia.

[margin_border /]

[patronative]

[appstore id=”JONY_IVE” name=”Jony Ive – Geniusz, który zaprojektował… (ebook)” premiere=”2014-04-09″]

To Top