Informacje i nowości

Apple schodzi na psy? – czyli geneza nowej nazwy OS X – Mavericks i wyniki konkursu

OS X Mavericks

Apple przyzwyczaiło nas do nazw systemu, pochodzących od kotów. Podczas konferencji [wwdc2013], która miaja miejsce 10 czerwca, reguła ta została mocno zmieniona. Przeczytajcie krótką historię o tym, skąd wzięła się nowa nazwa…

Mavericks to nazwa słynnego wśród surferów miejsca w Kalifornii, w którym występują jedne z najwyższych fal na świecie. Apple przechodząc na tego typu nazwy, związane z miejscami w Kalifornii, chce z pewnością jeszcze bardziej podkreślić to, gdzie ich produkty są projektowane (w odróżnieniu od tego, gdzie później odbywa się już ich produkcja…). Zresztą właśnie taki cel miała kampania reklamowa „Designed by Apple in California„, która rozpoczęła się zaraz po [wwdc2013].

Wróćmy jednak do nazwy OS X – wiemy już, że pochodzi ona od miejsca w Kalifornii. Skąd jednak wzięła się nazwa tego miejsca?

Otóż, nazwa Mavericks pochodzi od imienia… psa :). A dokładnie białego Owczarka Szwajcarskiego. W marcu 1961 roku towarzyszył on trzem surferom: Aleksowi Matienzo, Jimowi Thompson i Dickowi Knottmeyer. Tamtego dnia, Maverick wypłynął wraz z nimi, jednak gdy sytuacja na morzu stała się zbyt groźna dla psa, Matienzo przywiązał go na brzegu. Dalsze surfowanie nie było jednak zbyt udane.

Ostatecznie surferzy postanowili nazwać to miejsce Mavericks – od imienia ich towarzysza, który tego dnia – jak stwierdzili – zdobył największe z całej grupy doświadczenie, pływając wśród niebezpiecznych fal.

[margin_border /]

Rozwiązanie konkursu

A teraz czas na rozwiązanie naszego konkursu. Otrzymaliśmy od Was naprawdę wiele maili. Niektóre z nich były bardzo ciekawe i pokazywały także inne, interesujące znaczenia słowa „Mavericks”. Ponieważ odpowiedzi, które uznaliśmy za najbardziej prawidłowe, było kilka, ostatecznego zwycięzcę wyłoniliśmy w ramach losowania. A jest nim Mateusz Czekalski (prosimy o przesłanie danych adresowych).

Mateusz otrzymuje roczną prenumeratę magazynu Stuff. Zwycięzcy gratujulemy, a wszystkich pozostałych Czytelników zapraszamy do kolejnego, podobnego konkursu, który odbędzie się w przyszłym miesiącu oraz do trwającego konkursu Denon Cocoon (zobacz), którego współorganizatorem również jest magazyn Stuff.

To Top