Plotki

Apple testuje lokalne rozpoznawanie mowy?

iOS 7 - rozpoznawanie mowy w trybie offline

Od czasu publikacji przez Apple poprzedniej bety [ios7] dla deweloperów, co chwilę w sieci pojawiają się kolejne znaleziska użytkowników na temat nowych funkcji w tym systemie. Ta jednak jest nad wyraz ciekawa.

Hamza Sood przeglądając kod najnowszej bety znalazł kilka nieznanych funkcji systemu. Odkrył m.in., że Apple testuje w najnowszym iOS 7 funkcję dyktowania tekstu  – bez potrzeby, jak do tej pory, korzystania z internetu. Taka funkcja znacznie przyspieszyłaby pisanie wiadomości, e-maili, czy też notatek. Dodatkowo, jeśli zostałaby wprowadzona do Siri, to niektóre polecenia mogłyby być realizowane o wiele szybciej i do tego w trybie offline. Dyktowanie tekstu nie jest obecnie dostępne w becie iOS 7, a jedynie w kodzie, tak więc na więcej szczegółów na ten temat będzie trzeba poczekać do kolejnych wersji  tego systemu.

Lokalne dyktowanie - iOS 7

Warto przy okazji wspomnieć, że dokładnie taka sama funkcjonalność jest już dostępna w becie OS X Mavericks. Po aktywacji w ustawieniach systemu i pobraniu odpowiedniej paczki również można korzystać z dyktowania tekstu offline. Jak wypowiadają się testerzy, w przypadku języka angielskiego funkcja ta działa niemal idealnie.

Lokalne dyktowanie - iOS 7

Jak zauważył 9to5mac Apple wprowadza nowe opcje w rozpoznawaniu mowy w kolejnych, ulepszonych wersjach telefonów – iPhone 3GS zyskał funkcję Voice Control, a iPhone 4S Siri. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że lokalne rozpoznawanie mowy zostanie wprowadzone w nadchodzącym [iphone5s].

To Top