Plotki

Programy z iOSowych pakietów iLife i iWork dostępne będą za darmo wraz z iOS 7?

Pakiety iWork i iLife za darmo na iOS

W najnowszej, udostępnionej wczoraj, becie iOS 7 znaleziono ekran powitalny z App Store, który sugeruje, że programy takie jak iPhoto, iMovie, Pages, Numbers i Keynote będą dostępne za darmo. Na liście nie widać aplikacji Garage Band.

Grafika przypomina tę z ubiegłego roku, z iOS 6, gdzie również przy pierwszym uruchomieniu Apple sugerowało wzbogacenie urządzenia o kilka ich własnych, darmowych aplikacji, takich jak chociażby iBooks.

Myślę, że obecność darmowego pakietu biurowego na urządzeniach mobilnych Apple, będzie jednym z kluczowych elementów np. w walce z Microsoftem, który jeszcze niedawno, w swoich reklamach i porównaniach kładł na to bardzo duży nacisk.

Jest jeszcze jedne istotny aspekt. Dotychczas Apple mogło poszczycić się tym, że duża większość użytkowników ich urządzeń wykonuje regularne aktualizacje do najnowszych wersji systemu. Podejrzewam, że w przypadku [ios7] już tak nie będzie. Może to być więc kluczowy element, którym Apple będzie chciało zachęcić użytkowników do przejścia na siódmą wersję swojego systemu mobilnego.

To Top