Plotki

MacBooki Pro w 2014 r. z 24 godzinnym czasem pracy na baterii?

MacBook Pro - Apple

Informacje na temat ewentualnej współpracy Apple z firmą Sharp, mającą dostarczać nowoczesne ekrany Sharp IGZO pojawiły się już jakiś czas temu. W sieci opublikowano nowe doniesienia na temat wprowadzenia tych ekranów do kolejnych linii MacBooków Pro w 2014r.

Technologia IGZO zapewnia wysoką jakość obrazu przy bardzo niskim zużyciu energii. Ekrany LCD składają się z pikseli, za którymi znajduje się siatka przewodów łączących je ze sobą, a za nią podświetlenie, które musi prześwitywać przez tę siatkę. W tradycyjnych ekranach LCD siatka jest dosyć ciasna w związku z czym zużywana jest większa ilość energii, aby podświetlić piksele. Dzięki technologi IGZO łatwiej podświetlić piksele i zużywana jest znacznie mniejsza ilość energii, a co za tym idzie – możliwy jest dłuższy czas pracy na baterii.

Jeśli plotki się potwierdzą, to nowe MacBooki Pro w 2014 roku wyposażone w energooszczędne procesory Intel Haswell oraz ekrany Sharp IGZO będą w stanie wytrzymać niezwykle długo na jednym naładowaniu baterii. Jak niektórzy przewidują, może to być nawet do 24 godzin!

 

 

To Top