Aplikacje na iOS i OS X

WhatsApp – teraz za darmo!

WhatsApp Messenger - iOS (iPhone)

Lubisz SMS-ować ze znajomymi? Jednak płacisz dużo za wiadomości tekstowe, a pakiet internetowy masz za niewielkie pieniądze? Mimo to chcesz pozostać w kontakcie z bliskimi? Zainteresuj się komunikatorem WhatsApp !

Aplikacja pod względem interfejsu niewiele różni się od iOSowych Wiadomości. Zasada działania jest banalnie prosta. Instalujemy program uprzednio pobierając go z AppStore.

Po uruchomieniu zostaniemy poproszeni o podanie naszego numeru telefonu. W celu weryfikacji dostaniemy zwrotnego smsa z kodem „PIN”, bez którego aplikacja będzie bezużyteczna. Kod wpisujemy tylko raz, więc nie musimy nigdzie go zapisywać „na później”.

Kiedy już przejdziemy przez wszystkie początkowe ustawienia, WhatsApp prześledzi naszą listę kontaktów i automatycznie zapisze i wyświetli nam, kto z naszych znajomych już korzysta z tej aplikacji. Z czasem warto samemu odświeżać listę w celu ponownego przeszukania kontaktów, a nóż ktoś nowy zaczął korzystać z komunikatora.

W ustawieniach możemy zmienić takie rzeczy jak avatar naszego profilu, czy status. Warto zwrócić uwagę na to, że oprócz zwykłej konwersacji możemy także prowadzić konferencję z kilkoma osobami oraz wysyłać pliki audio/foto/wideo.

A teraz czas na największą zaletę aplikacji, która jest… dostępna na każdym z dostępnych systemów mobilnych, więc bez problemu możemy za darmo (nie licząc kosztów transferu danych) pisać z przyjaciółmi, którzy mają smartphone’a z konkurencyjnym system. To potężny plus aplikacji, zwłaszcza w stosunku do iOSowych Wiadomości. Aplikacja działa w tle przez cały czas. W momencie otrzymania wiadomości dostajemy komunikat dokładnie tak, jak w przypadku klasycznego SMSa. Sam korzystam z niej od ponad roku i nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w wykorzystaniu baterii. To kolejny plus.

Sądzę, że aplikacja broni się sama przez to, że od naprawdę długiego czasu nieustannie znajduje się w TOP 25 płatnych aplikacji w AppStore, a pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest to TOP 10. Teraz dostępna jest za darmo! Dlatego warto ją pobrać chociażby „na spróbowanie” 🙂

Kto wie, może masz mnie w kontaktach 😉

[download]

[appstore id=310633997]

To Top